Redmi niezależną marką Xiaomi. Nowy Redmi z aparatem 48 MP już w styczniu

Redmi niezależną marką Xiaomi. Nowy Redmi z aparatem 48 MP już w styczniu

W grudniu 2018 roku, Lin Bbin - dyrektor Xiaomi potwierdził, że firma wypuści na rynek nowy smartfon z 48 MP aparatem już w styczniu 2019 roku. Dodatkowe pogłoski mówiły, że nie będzie to urządzenie z serii Mi, a nowy flagowiec (w swojej klasie) występujący pod nazwą Redmi. Teraz Chińczycy potwierdzili, że 10 stycznia zaprezentowany zostanie nowy smartfon Redmi. Co jednak najbardziej zaskakujące, tego samego dnia Redmi stanie się zupełnie samodzielną marką, która będzie występować równorzędnie do Mi. Na zdjęciu zwiastującym nadchodzące Redmi, wyraźnie widać cień poniżej liter Redmi, wskazujący na 48 MP aparat. Ten sam plakat potwierdza również wydzielenie nowej marki.

Prawdopodobnie Redmi dla Xiaomi stanie się tym, czym Honor jest dla Huawei.

Lei Jun, CEO Xiaomi wyjaśnia, że głównym powodem oddzielenia marek Mi i Redmi jest skupienie na konkretnych obszarach. Podczas gdy Redmi koncentruje się na budżetowych smartfonach, to marka Mi przeznaczona była dla urządzeń z wyższej półki. Co więcej marka Redmi wiąże się ze sprzedażą poprzez platformy e-commerce, w przeciwieństwie do marki Mi. Dodatkowo wydzielenie Redmi pozytywnie wpłynie na Mi, gdyż firma będzie się mogła bardziej skupiać na wyższej klasy konstrukcjach. W tej sytuacji Xiaomi będzie posiadać trzy marki: Mi, które zarezerwowane jest dla klasy premium, budżetowe smartfony występować będą jako Redmi, natomiast Poco to przystępne cenowo smartfony z wyższej półki.

Strategia taka bardzo dobrze sprawdza się u Huawei, które skupia się na high-endowych smartfonach, budżetowe urządzenia pozostawiając swojej podmarce Honor. Również Oppo uruchomiło nową markę Realme w ubiegłym roku, jednak w tym przypadku podmarka została całkowicie oddzielona od firmy matki, tworząc osobny, niezależny byt. Premiera nowego smartfona Xiaomi zaplanowana jest na 10 stycznia i odbędzie się w Pekinie o godzinie 14:00 lokalnego czasu. Tego dnia zapewne dowiemy się więcej na temat planów związanych z marką Redmi. A póki co możemy jedynie spekulować, czy nowy smartfon to Redmi 7 Pro a może Redmi Pro 2?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi niezależną marką Xiaomi. Nowy Redmi z aparatem 48 MP już w styczniu

 0