Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Poznaliśmy datę premiery i częściową specyfikację smartfona

Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Poznaliśmy datę premiery i częściową specyfikację smartfona

Xiaomi ujawniło w chińskich mediach społecznościowych datę premiery smartfona Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Poznaliśmy przy okazji częściową specyfikację urządzenia.

Redmi Note 12 Pro Speed Edition ma otrzymać 6,67-calowy ekran OLED, choć początkowo sugerowano zastosowanie panelu LCD. Dobrze jednak, iż producent zmienił zdanie. Sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 778G, czyli 8-rdzeniowy układ produkowany w litografii 6 nm, z rdzeniami Kyro - jeden rozpędzający się do 2,4 GHz, trzy taktowane maksymalnie do 2,2 GHz oraz cztery z taktowaniem do 1,9 GHz. CPU wspomaga układ graficzny Adreno 642L i modem 5G, który obsługuje najnowszą sieć w dwóch trybach: mmWave oraz sub-6.

Redmi Note 12 Pro Speed Edition zadebiutuje 27 grudnia.

Redmi Note 12 Pro

Redmi Note 12 Pro Speed Edition może mieć od 6 do 12 GB RAM, aczkolwiek oficjalnie nie wiemy, ile pamięci dostanie i są to jedynie przypuszczenia. Sprzęt dostanie aparat główny 108 Mpix + 8 i 2 Mpix dodatkowe obiektywy. Smartfon będzie działał pod kontrolą Androida z autorską nakładką systemową Xiaomi MIUI 14. Telefon zadebiutuje w Chinach 27 grudnia i zapewne jakiś czas później trafi również na inne rynki w tym do Polski. Cena pozostaje zagadką, ale oczekujemy, że firma nie przesadzi z wyceną sprzętu.

Warto wspomnieć o modelu Redmi Note 12 Pro 4G, którego jakiś czas temu dostrzeżono w bazie IMEI pod nazwą kodową 2209116AG. Sprzęt zostanie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i Androida 13. Marka Redmi Note jest popularna na całym świecie i według danych posada 300 milionów nabywców. Jest to rezultat osiągnięty od początku istnienia tej marki. Tylko w 2022 roku smartfony Redmi Note kupiło 60 mln osób na całym globie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi Note 12 Pro Speed Edition. Poznaliśmy datę premiery i częściową specyfikację smartfona

 0