Redmi Note 7 Pro - ulepszona wersja ostatniego hitu Xiaomi już oficjalnie

Redmi Note 7 Pro - ulepszona wersja ostatniego hitu Xiaomi już oficjalnie

Xiaomi w trakcie prezentacji smartfona Redmi Note 7 wspominało także o nadchodzącej wersji Pro tego urządzenia, ale producent kazał nam dość długo czekać na zapowiedź ulepszonego wariantu, szczególnie że różnice pomiędzy modelami nie są jakieś drastyczne. W końcu jednak doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Redmi Note 7 Pro, a to za sprawą indyjskiego oddziału firmy. Telefon właśnie miał swoją premierę w Indiach wraz z bazową wersją i zgodnie z tradycją, pochwalić może się on wydajną specyfikacją oraz atrakcyjnym wyglądem w niskiej cenie, co stanowić ma główny wabik na klientów. Model Pro doczekał się kilku ulepszeń w zakresie procesora czy aparatu, zmiany nie są wprawdzie duże, aczkolwiek powinny przełożyć się na nieco wyższą wydajność urządzenia oraz lepszej jakości zdjęcia wykonywane za pomocą tylnego aparatu.

W końcu jednak doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Redmi Note 7 Pro, a to za sprawą indyjskiego oddziału firmy.

Redmi Note 7 Pro - ulepszona wersja ostatniego hitu Xiaomi już oficjalnie

I tak, ponownie otrzymujemy 6,3-calowy panel o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19,5:9. Wyświetlacz jest chroniony przez szkło Gorilla Glass 5 i w górnej części posiada niewielkie wcięcie na 13 MP aparat przedni, które przypomina kroplę wody. Tym razem pod maską kryje się procesor Snapdragon 675, który zastąpił Snapdragona 660, co powinno przełożyć się na poprawę nie tylko w zakresie CPU, ale i GPU, czy nawet przetwarzania obrazu w zdjęciach. Układ SoC, w zależności od konfiguracji, sparować można z 4 GB RAM i 64 GB na dane lub 6 GB RAM i 128 GB na dane. W obu przypadkach nie zabraknie także możliwości rozszerzenia pamięci wewnętrznej za pomocą karty pamięci microSD (do 256 GB). Bez zmian pozostała także bateria, której pojemność to 4000 mAh i wspiera ona szybkie ładowanie Quick Charge 4 (w gruncie rzeczy Snapdragon 675 obsługuje Quick Charge 4+, ale nie wiemy, czy telefon skorzysta z tej technologii). Nie zabrakło także USB typu C oraz 3,5 mm gniazda słuchawkowego minijack.

Największą zmianą w modelu Pro w stosunku do bazowego może okazać się aparat tylny. Na papierze wygląda na to, że niewiele się tu zmieniło, ponieważ ponownie jest to podwójna jednostka z 48 MP sensorem głównym i obiektywem f/1.79 oraz 5 MP pomocniczym do wykrywania głębi ostrości. Tym razem jednak zastąpiono sensor Samsung GM1 matrycą Sony IMX586 i jest to o tyle istotna zmiana, że w przypadku tego pierwszego nie możemy mówić o prawdziwych 48 MP, a jedynie interpolowaniu 12 MP rozdzielczości, natomiast rozwiązanie Sony oferuje natywne 48 MP, co powinno przełożyć się na dużo więcej szczegółów na zdjęciach. Oczywiście aparat wciąż oferuje sztuczną inteligencję do wykrywania scen, tryb AI Portrait 2.0 oraz nocny. Cena Redmi Note 7 na rynku indyjskim zaczyna się od 13999 INR (ok.745 PLN) za wersję 4/64 GB, a za 6/128 GB zapłacić trzeba 16999 INR (ok. 905 PLN). Trzeba przyznać, że kwoty są naprawdę atrakcyjne, a my czekamy na oficjalny debiut Redmi Note 7 i Note 7 Pro na naszym rynku i choć ceny na pewno będą wyższe, to jednak powinny pozostać bardzo konkurencyjne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi Note 7 Pro - ulepszona wersja ostatniego hitu Xiaomi już oficjalnie

 0