Redmi Note 9 Pro - wyciekła specyfikacja wyczekiwanego smartfona

Redmi Note 9 Pro - wyciekła specyfikacja wyczekiwanego smartfona

W ubiegłym tygodniu Redmi zapowiedziało, że już 12 marca odbędzie się prezentacja nowej serii smartfonów marki, a mianowicie Redmi Note 9. Z racji epidemii koronawirusa będzie to internetowa premiera, ale przyzwyczailiśmy się już do tego w ostatnich tygodniach. W bazie danych benchmarku Geekbench pojawił się już nawet model Redmi Note 9 Pro z 6 GB pamięci RAM na pokładzie i systemem operacyjnym Android 10, a także niezapowiedzianym jeszcze chipsetem Qualcomm, oznaczonym przez program jako „curtana”. Teraz zaś popularny bloger Ishan Agarwal ujawnił więcej szczegółów na temat tego mocno wyczekiwanego „średniaka” i wygląda na to, że możemy mieć do czynienia z kolejnym hitem popularnej marki (w naszym kraju smartfon zapewne wciąż sprzedawany będzie jako produkt Xiaomi, pomimo wydzielenia Redmi).

Wyciek na temat Redmi Note 9 Pro sugeruje, że możemy mieć do czynienia z kolejnym hitem popularnej marki.

I tak, Redmi Note 9 Pro wyposażony ma zostać w 6,67-calowy panel LCD o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 20:9, w którym umieszczona zostanie (otwór w ekranie) przednia kamerka do selfie o rozdzielczości 16 MP. Z tyłu znajdziemy zaś poczwórny moduł aparatu, składający się z 48 MP sensora głównego, 8 MP jednostki szerokokątnej, 5 MP do zdjęć makro i pomocniczego sensora głębi, który przyda się do zdjęć portretowych. Zdaniem Agarwala za wydajność urządzenia odpowiadać będzie procesor gamingowy (seria G) Snapdragon 720G, który wspomagany ma być przez 4/6 GB pamięci operacyjnej RAM i 64/128 GB pamięci wewnętrznej na dane. Pod maską kryć ma się również bardzo pojemny akumulator (5020 mAh) z opcją szybkiego ładowania o mocy 18 W.

Co ciekawe, Lu Weibeing, czyli generalny menadżer marki Redmi, zapowiedział ostatnio, że zamierzają wprowadzić czytniki linii papilarnych umieszczane pod ekranem LCD. Jest to o tyle interesujące, że dotychczasowe sensory tego typu, czy to ultradźwiękowe czy optyczne, wymagały wykorzystania panelu OLED. Nie wiemy jednak, czy takowego rozwiązania doczeka się już Redmi Note 9 Pro czy też może któryś z późniejszych smartfonów firmy. Nie da się jednak ukryć, że implementacja czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranami LCD pozwoliłaby na ich wprowadzenie w tańszych modelach. Wracając do Redmi Note 9 Pro, wiadomo za to, że telefon dostępny ma być w trzech wersjach kolorystycznych (niebieskiej, białej i czarnej), ale wszystkie szczegóły, w tym cenę urządzenia, poznamy dopiero w czwartek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi Note 9 Pro - wyciekła specyfikacja wyczekiwanego smartfona

 0