RedmiBook 13 - kompaktowy ultrabook z procesorem Intela 10. generacji

RedmiBook 13 - kompaktowy ultrabook z procesorem Intela 10. generacji

Trzeba przyznać, że wydzielenie marki Redmi przez Xiaomi zaowocowało pojawieniem się jeszcze większej ilości ciekawych produktów w przystępnych cenach. Wraz z nowymi smartfonami z serii K30, firma zaprezentowała także swój nowy ultrabook, który wyróżnia się niezwykle cienkimi ramkami, wytrzymałą obudową typu unibody wykonaną z metalu oraz procesorem Intel Core 10. generacji. RedmiBook 13, bo tak nazywa się ten sprzęt, jest 13-calowym modelem, ale nawet jak na tę klasę pochwalić może się on niezwykle kompaktową formą, ponieważ laptop jest węższy od kartki papieru w formacie A4. Poza tym, sprzęt waży jedynie 1,23 kg, więc nie będzie stanowić dla nas większego obciążeniu w trakcie podróży czy pracy na kolanach. Tym samym, notebook ten wydaje się być ciekawym wyborem dla aktywnych osób, które poszukują wydajnego sprzętu do codziennej pracy.

RedmiBook 13 to nowy ultrabook, który wyróżnia się niezwykle cienkimi ramkami, wytrzymałą obudową typu unibody wykonaną z metalu oraz procesorem Intel Core 10. generacji.

RedmiBook 13 wyposażony jest w 13,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 1080 pikseli, a ekran stanowi aż 89% frontu pokrywy urządzenia. Ramki nad i po bokach panelu są naprawdę bardzo smukłe, a ta dolna, zawierająca nazwę serii, jest niewiele grubsza. Pod maską, w zależności od wybranej konfiguracji, znajdziemy zaś procesor Intel Core i5-10210U lub Core i7-10510U sparowany z 8 GB pamięci RAM typu DDR4 i 512 GB dyskiem SSD. W obu przypadkach możemy także liczyć na wsparcie ze strony dedykowanej karty graficznej NVIDIA GeForce MX250 wyposażonej w 2 GB pamięci VRAM, ale do wyboru jest także wariant z Core i5 ze zintegrowaną grafiką Intela.

Jeśli chodzi o dostępne złącza, RedmiBook 13 oferuje dwa porty USB 3.1, pełnowymiarowy HDMI, 3,5 mm jack na słuchawki oraz dedykowany port ładowania. Zabrakło jednak USB typu C, które posłużyć mogłoby także do ładowania. Laptop zasilany jest przez baterię o pojemności 40 Whr ze wsparciem szybkiego ładowania 1C, a producent obiecuje do 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Notebook pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Home i posiada preinstalowany pakiet Office Student Edition. Xiaomi zapewnia też narzędzie do prostego transferowania plików ze swoich smartfonów. Sprzedaż RedmiBook 13  rozpocznie się w Chinach 12 grudnia i w tym przypadku także nie wiemy nic na temat globalnej premiery. Ceny zaczynają się natomiast od 4199 CNY (2300 zł) za wersję z Core i5 i iGPU, za Core i5 z GeForce MX250 zapłacić trzeba już 4499 CNY (ok. 2500 zł), a za model Core i7 i grafiką NVIDII 5199 CNY (ok. 2860 zł).      

Pokaż / Dodaj komentarze do: RedmiBook 13 - kompaktowy ultrabook z procesorem Intela 10. generacji

 0