REDzi stawiają na pracę zdalną, by dowieźć Cyberpunk 2077 na wrzesień

REDzi stawiają na pracę zdalną, by dowieźć Cyberpunk 2077 na wrzesień

Pandemia korowirusa COVID-19 odbija się mocno praktycznie na każdej branży, także gamingowej, a wielu graczy zastanawia się, jak wpłynie ona na premiery najbardziej wyczekiwanych przez nich w tym roku tytułów. Do najgorętszych tegorocznych premier należy niewątpliwie Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED i polski deweloper postanowił zabrać głos w tej sprawie, uspokajając fanów. Studio w wydanym oświadczeniu poinformowało, że jako środek zapobiegawczy zdecydowało się na odesłanie pracowników do domu, skąd pracować będą oni zdalnie nad grą. „Wielu z Was zapewne zastanawia się co u nas słychać i jak COVID-19 wpływa na codzienne funkcjonowanie CD Projekt. Ostatnie dni upłynęły nam na podejmowaniu kolejnych, istotnych działań mających zapobiegać pojawieniu się infekcji w firmie. Co najważniejsze, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z domu, modernizacji uległa nasza infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie” - czytamy w komunikacie.

Do najgorętszych tegorocznych premier należy niewątpliwie Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED i polski deweloper postanowił zabrać głos w sprawie koronawirusa, uspokajając fanów.

Najważniejszą informacją, która powinna ucieszyć wszystkich fanów wyczekujących premiery Cyberpunk 2077, jest zapewnienie producenta o utrzymaniu wrześniowego terminu. „Od dziś, tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga CD PROJEKT będzie pracować z domu. Chcemy tym działaniem zapewnić całemu zespołowi najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie, mimo iż obecna sytuacja jest nowa dla nas wszystkich, jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nie ustaniemy w wysiłkach, aby dowieźć na wrzesień fantastyczną grę”. Przypominamy, że gra pierwotnie zadebiutować miała już w kwietniu, ale CD Projekt RED chcąc ją doszlifować zdecydował się na przesunięcie premiery na 17 września. Gra dostępna będzie na PC, Stadia, PS4 i Xbox One.

Warto dodać, że Cyberpunk doczeka się też multiplayera, ale na ten moduł przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. "Wersja multiplayer gry Cyberpunk 2077 jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry (singlowej kampanii - redakcja) będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku jest mało prawdopodobne" - przyznał niedawno Michał Nowakowski. Tak z kolei twórcy tłumaczyli przesunięcie premiery gry: „Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif".

Pokaż / Dodaj komentarze do: REDzi stawiają na pracę zdalną, by dowieźć Cyberpunk 2077 na wrzesień

 0