Reeven i Enermax prezentują nowe chłodzenia wodne AIO

Reeven i Enermax prezentują nowe chłodzenia wodne AIO

Firmy Enermax oraz Reeven zaprezentowały swoje najnowsze modele zestawów chłodzenia wodnego AIO. O ile Raeven jest konstrukcją uniwersalną, zapewniającą dobre osiągi w przystępnej cenie, to Enermax jest zdecydowanie droższym układem, dedykowanym tylko i wyłącznie najnowszym jednostkom od AMD.

Układ chłodzenia od Reeven był już co prawda zapowiadany w maju tego roku, ale dopiero teraz trafił do sprzedaży. Model Naia 240 ma się charakteryzować wysoką wydajnością w chłodzeniu, a przy tym prostą i bardziej intuicyjną obsługą niż inne układy AIO. Unikalna, duża pompa pozwala użytkownikom tego systemu chłodzenia na dolewanie płynu chłodzącego w każdej chwili, gdy tylko zachodzi taka potrzeba, co można stwierdzić dzięki transparentnym ściankom. Aby dodatkowo uatrakcyjnić wygląd, producent dodaje 3 buteleczki z barwnikiem, które pozwolą dopasować kolorystykę płynu do obecnego w komputerze przewodniego tematu kolorystycznego. Układ posiada podświetlenie, jednakże nie ma regulacji koloru oświetlenia, producent więc znalazł inny sposób, aby umieścić chwytliwą frazę "RGB" w opisie, kolorowe diody zastępując barwnikami. Dzięki projektowi WAP-Design (Water-Above-Pipe Design), chłodzenie może być montowane w każdej pozycji, bez poświęcania mocy pompy. Chłodnica, na której umieszczono dwa 120 m wentylatory, posiada wymiary 272 x 120 x 52 mm. Prędkość obrotowa wentylatorów wynosi od 300 do 1600 obr./m generując hałas o natężeniu od 6,5 do 30,9 dB. Cena zestawu to niecałe 110 dolarów USD, a kompatybilność obejmuje wszystkie współczesne podstawki, włączając w to TR4.

Producenci prześcigają się w oferowaniu zestawów chłodzenia wodnego AIO dopasowanych do najróżniejszych potrzeb. Czym chłodzicie swoje procesory? Wodą czy powietrzem?

Drugą z nowości jest nowa wersja obecnego już na rynku układu Liqtech TR4 od firmy Enermax. Ten zaprojektowany specjalnie z myślą o procesorach Threadripper układ chłodzenia otrzymał nową chłodnicę w rozmiarze 280 mm, na której umieszczono dwa 140 mm wentylatory. Do tej pory Liqtech TR4 oferował wersję z dwoma bądź trzema wentylatorami w rozmiarze 120 x 120 mm. Liqtech TR4 wyróżnia się na tle konkurencji oferując całkowite pokrycie IHS. Dodatkowo w przeciwieństwie do innych układów, które oferują uniwersalne rozwiązania zmieniając tylko systemy mocowania, Enermax wprowadził całkowicie nowy projekt pompy, przeznaczony dla produktów zorientowanych na Threadrippery.  Producent deklaruje, że podobnie jak reszta rodziny Liqtech TR4, również i najnowszy układ jest w stanie sprostać TDP aż do 500 W. Wentylatory umieszczone na 280 mm chłodnicy pracują z prędkościami obrotowymi w zakresie od 500 do 1500 RPM, generując przy tym hałas na poziomie 14 - 25 dBA, sprawiając, że jest to najcichsza jednostka z rodziny TR4. Blok wodny podświetlono niebieskimi diodami LED, które sygnalizują stan pracy urządzenia. Cena zestawu nie została podana, ale patrząc na przedział pozostałych układów z serii Liqtech TR4, można się spodziewać wydatku sięgającego 700 zł. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reeven i Enermax prezentują nowe chłodzenia wodne AIO

 0