Reklamy podczas grania w Assassin's Creed. Ubisoft tłumaczy się z wpadki

Reklamy podczas grania w Assassin's Creed. Ubisoft tłumaczy się z wpadki

Osoby grające w gry Assassin's Creed zaskoczyła nagła reklama, która wyskoczyła im podczas sesji. Ubisoft odniósł się do tego zdarzenia ujawniając, co za nim stoi.

Jakież było zaskoczenie graczy, którzy grając w grę z serii Assassin's Creed zobaczyli baner promujący wyprzedaż Ubisoftu z okazji Black Friday. Jeden z użytkowników Reddita wrzucił klip z reklamą, która wyskoczyła podczas otwierania mapy w Assassin's Creed: Odyssey na konsoli Xbox Series. Nie był to odosobniony przypadek, a tę sytuację zgłaszali też inni użytkownicy strony. Przykładowy gracz ujrzał taką reklamę grając na PlayStation 5. Spotkało się to z oburzeniem graczy, natomiast do sprawy odniósł się rzecznik francuskiej firmy.

Ubisoft twierdzi, że reklama, która pojawiała się w grach Assassin's Creed promująca wyprzedaż Black Friday jest wynikiem błędu technicznego.

Gracze otrzymują reklamę podczas grania w Assassin's Creed. Ubisoft się tłumaczy

W komunikacie przesłanym portalowi The Verge rzecznik Ubisoftu potwierdził, że gracze napotkali wyskakujące reklamy w trakcie grania w niektóre gry z serii Assassin's Creed. Podkreślił jednak, iż problem został szybko zidentyfikowany i wyeliminowany.

Był to wynik "błędu technicznego" a nie celowego działania wydawcy. „Dowiedzieliśmy się, że niektórzy gracze napotkali wczoraj wyskakujące reklamy podczas grania w niektóre tytuły Assassin’s Creed” – powiedzieli. „Było to wynikiem błędu technicznego, którym zajęliśmy się, gdy tylko dowiedzieliśmy się o problemie”.

Cóż ciężko w tej chwili ocenić czy był to rzeczywiście błąd techniczny albo celowe działanie promocyjne Ubisoftu. Nie są to mimo wszystko częste przypadki, żeby w produkcji single player w trakcie grania wyskakiwała reklama, w sumie w jakiejkolwiek grze. Graliście w Assassin's Creed i też wam wyskoczył natarczywy baner?

Tymczasem Ubisoft poinformował niedawno, że pracuje nad trybami New Game Plus i permadeath w grze Assassin’s Creed Mirage, która pojawi się w grudniu w ramach bezpłatnej aktualizacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reklamy podczas grania w Assassin's Creed. Ubisoft tłumaczy się z wpadki

 0