Rekordowa sprzedaż gamingowego hardware'u w 2016

Rekordowa sprzedaż gamingowego hardware'u w 2016

Firma Jon Peddie Research zajmująca się analizą rynków technologicznych właśnie opublikowała najnowsze dane na temat sprzedaży komputerów i osprzętu w 2016. Jak się okazuje, był to bardzo dochodowy rok, który ustanowił nowy rekord jeśli chodzi o zyski.

Według JPR producenci i dostawcy sprzętu zarobili łącznie 30 miliardów dolarów. Statystyka wlicza zarówno komputery typu OEM, wyspecjalizowane maszyny gamingowe, jak również indywidualną sprzedaż komponentów takich jak karty graficzne, czy też różnych akcesoriów i dedykowanego sprzętu audio.

Co ciekawe, firma przewiduje, że do roku 2019 pecetowy rynek hardware'owy rozrośnie się jeszcze o 6 procent. Dane JPR wskazują, że region Azji i Pacyfiku przoduje jeśli chodzi o rozmiar rynku i skalę w jakiej poszerza się sektor pecetowego osprzętu gamingowego. Łączny przychód z tego regionu to 11,3 miliarda dolarów. Zdaniem analityków JPR wynika to z zakorzenionej tradycji grania na PC, licznej populacji i relatywnego braku zainteresowania konsolami stacjonarnymi.

Zdaniem Teda Pollaka z JPR światowi konsumenci wybierają PC jako platformę do grania z licznych powodów - między innymi poprzez preferowaną odległość od ekranu, dzięki której można poczuć większą różnicę przy rozdzielczościach HD i UHD (4K). Kolejnymi powodami, jakie wymienił Pollak są lepsza kontrola nad akcją dzięki myszkom i klawiaturom. Zdaniem analityka JPR teza ta znajduje swoje potwierdzenie w e-sporcie, który zdominowany jest przez PC-ty. Pollak uważa także, że komputery osobiste wiodą prym w liczbie dedykowanych gamingowych akcesoriów - twórcy sprzętu oddali do dyspozycji pecetowym graczom tysiące opcji całkowitej zmiany funkcjonalności i wyglądu urządzeń - dodał Pollak.

Zajmująca się badaniem rynku firma JPR pozwoliła sobie wyszczególnić 3 segmenty sprzętu: low-end, mid-end i high-end. Co ciekawe, zyski z tego ostatniego były największe, co pokazują poniższe dane statystyczne:

Rekordowa sprzedaż komputerowego hardware'u w 2016

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rekordowa sprzedaż gamingowego hardware'u w 2016

 0