Remake Resident Evil 3 oficjalnie. Ujawniono zwiastun i datę premiery

Remake Resident Evil 3 oficjalnie. Ujawniono zwiastun i datę premiery

Potwierdził się wcześniejszy wyciek okładek z PlayStation Store i tak Sony w trakcie wydarzenia State of Play oficjalnie ujawniło Resident Evil 3 Remake. Gra trafi na PC, PS4 oraz Xbox One 3 kwietnia 2020 roku i co ważne będzie zawierała nie tylko odświeżoną wersję klasyka sprzed wielu lat, ale również, jeśli zdecydujemy się na zakup głównej gry to gratis w pakiecie otrzymamy Resident Evil: Resistance, czyli oddzielny tryb z kooperacją dla maksymalnie 4 graczy walczących przeciwko zombie. Podobnie jak w przypadku poprzednich przeróbek w tym wydanej w tym roku drugiej odsłony popularnej serii horrorów nie będziemy mieli do czynienia z klasycznym odświeżeniem oprawy graficznej, a sam projekt jest czym więcej. Ogółem w remake'u twórcy wykorzystali identyczny co w odświeżonym Resident Evil 2 silnik więc o jakość aspektu wizualnego nie musimy się martwić.

Remake Resident Evil 3 trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One 3 kwietnia 2020 roku.

Potwierdza to niejako zwiastun produkcji, który został opublikowany przez Sony oraz krótki fragment z rozgrywki. Wiemy na pewno, że trafimy do Raccoon City z kolei trailer ukazuje główną bohaterkę Jill Valentine wydostającą się ze znanego z dwójki posterunku i najprawdopodobniej ucieka ona przed tytułowym mutantem Nemesis prześladującym ją przez całą fabułę gry. Co ciekawe najbardziej faworyzowaną przez mutanta bronią wykorzystywaną przeciwko graczom najpewniej znów będzie wyrzutnia rakiet. Jeśli przedpremierowo złożymy zamówienie na Resident Evil 3 Remake to bezpłatnie otrzymamy znany z pierwowzoru oryginalny strój Jill. Z pewnością jest to pewien dodatkowy smaczek dla fanów oryginału.

Bez wątpienia odświeżony Resident Evil 3 zapowiada się niezwykle interesująco i zważywszy na poziom oferowany przez drugi epizod możemy być raczej spokojni o nowy projekt. Jeśli jednak nie możecie doczekać się premiery trzeciej odsłony serii Capcomu to możecie przyjrzeć się Resident Evil 3: Seamless HD Project, który jest fanowską modyfikacją podnoszącą poziom tekstur poziomów, postaci czy animacji. Mod bazuje na wersji gry z GameCube i w pewnym stopniu pokazuje jak może wyglądać remake, choć oczywiście daleko mu do graficznego poziomu np. Resident Evil 2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remake Resident Evil 3 oficjalnie. Ujawniono zwiastun i datę premiery

 0