Remaster trylogii Mass Efect to coś więcej niż plotka...

Remaster trylogii Mass Efect to coś więcej niż plotka...

Jeśli marzycie o powrocie do serii Mass Effect (tak jak ja), ale obawiacie się brutalnego zderzenia z coraz bardziej starzejącymi się już teksturami 13-letniej serii, to wkrótce możecie mieć szansę ponownie wskoczyć w świat i to w wersji, jaką pamiętacie. Od długiego czasu w internecie pojawiają się plotki o tym, że deweloperzy planują odkurzenie serii i wypuścić Mass Effect Trilogy Remastered. Pogłoski te właśnie otrzymały nieco bardziej konkretne potwierdzenie i choć do oficjalnej zapowiedzi wciąż jeszcze daleko, wszystko wskazuje, że będzie nam dane polatać na pokładzie odświeżonej Normandii, romansować z Ashley, Mirandą i innymi kobietami, które wskoczą w podkręcone tekstury, kusząc Sheparda większą ilością widocznych detali.

Wiarygodne źródło podaje, że tajemniczy remaster od Electronic Arts, to odświeżona wersja trylogii Mass Effect, która pojawi się przed marcem 2021 roku.

W ostatnim raporcie o zarobkach Electronic Arts, firma poinformowała, że ​​planuje wydać tajemniczy "tytuł EA HD" jeszcze w tym roku podatkowym, który kończy się 31 marca 2021 r. Informacja ta wydaje się sugerować, że będzie to kolejny remaster HD, ale nie zostało to niestety potwierdzone, - CEO Andrew Wilson unikał dalszego poruszania tematu remasterów gdzie podczas telekonferencji. Według Jeffa Grubba z GamesBeat, ten tytuł EA HD to w rzeczywistości remake HD trylogii Mass Effect. Grubb jest wiarygodnym źródłem informacji branżowych i podkreślił kilka detali, które przeszły bez echa w jego wcześniejszym raporcie na Twitterze. Niestety dla  Nintendo Switch,  zremasterowana trylogia nie będzie dostępna na tej platformie podczas premiery.

Remastery HD są zawsze dość specyficznym tematem w przypadku platformy jaką jest PC. Gry na PC są bardzo skalowalne i często korzystają z wielu ulepszeń wizualnych, dostarczanych dzięki społeczności modderów - jest tak również w przypadku Mass Effect. Mimo to, odświeżona wersja na Mass Effect 1 szczególnie będzie mile widziana, zwłaszcza że w oryginalnej wersji ME1 na PC brakuje takich kluczowych funkcji, jak choćby obsługa kontrolera.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remaster trylogii Mass Efect to coś więcej niż plotka...

 0