Remedy Entertainment podpisało umowę wydawniczą z Epic na 2 kolejne gry

Remedy Entertainment podpisało umowę wydawniczą z Epic na 2 kolejne gry

Remedy Entertainment, studio odpowiedzialne za m.in. dobrze oceniane Control, podpisało umowę wydawniczą z firmą Epic Games na kolejne dwie niezapowiedziane gry. Przy okazji ogłoszenia porozumienia, Remedy stwierdziło, że Epic oferuje "najbardziej przyjazne warunki dla deweloperów w branży". Sam Lake z Remedy powiedział o umowie: "Firma Epic rozumie, co jest potrzebne do stworzenia wielkiej gry. Chcą dać nam pełną swobodę twórczą". Wydawca twierdzi, że pierwszy projekt Remedy w ramach "wieloplatformowej gry AAA" jest już w fazie przedprodukcyjnej, podczas gdy drugi to projekt "na mniejszą skalę" , który będzie powiązany tematycznie ze wcześniejszym projektem. Oba tytuły będą opracowywane na należącym do Remedy silniku i narzędziach Northlight.

Remedy Entertainment, studio odpowiedzialne za Max Payne, Alan Wake, Quantum Break i Control ogłosiło podpisanie umowy wydawniczej z Epic.

Gry zostaną wydane na konsole nowej generacji i komputery PC w ciągu "najbliższych kilku lat", powiedziało Remedy. Fińskie studio zachowa własność niezapowiedzianych gier, a przychody zostaną podzielone między obie firmy.  Remedy wcześniej podpisało umowę sprzedaży Control wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store na PC.  Epic podobno zapłaciło około 10 milionów dolarów za ten przywilej.  Z wyjątkiem Vanguard, wszystkie projekty gier Remedy oparte są na silniku gry Northlight, w tym na nowych technologiach i narzędziach opracowanych na potrzeby stworzenia Control oraz na nowych systemach umożliwiających funkcjonalność online. 

Mikael Kasurinen, który pracował nad Control, powiedział ubiegłym roku, że Remedy zamierza teraz stworzyć poczucie "ciągłości" między swoimi grami, aby można je było postrzegać jako "wspólne doświadczenie". Remedy jest teraz właścicielem praw zarówno do Alana Wake, jak i do Control, jednak ich inny hit, początkowo wydane tylko na konsolę Xbox Quantum Break, pozostaje pod kontrolą Microsoftu. Oprócz Remedy, Epic udało się pozyskać również studia DESIGN (The Last Guardian) i Playdead (Inside, Limbo).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remedy Entertainment podpisało umowę wydawniczą z Epic na 2 kolejne gry

 0