Remedy ujawniło obniżone wymagania sprzętowe Control

Remedy ujawniło obniżone wymagania sprzętowe Control

Ujawnione pierwotnie minimalne wymagania sprzętowe Control wywołały niemałą kontrowersję wśród osób zainteresowanych kupnem gry. Najnowsza produkcja autorów Maxa Payne'a i Alana Wake'a do bezproblemowego odpalenia wymagała bowiem karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1060, z kolei na najwyższych zalecano GeForce GTX 1080 Ti. Remedy Entertainment postanowiło jednak opublikować nowe wymagania, które są niższe względem wcześniejszych. I tak w minimalnej konfiguracji sprzętowej GeForce GTX 1060 zostało zastąpione przez GeForce GTX GTX 780Do tego procesor Intel Core i5-4690 albo AMD FX 4350 wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Natomiast w przypadku rekomendowanej specyfikacji musimy posiadać GPU GeForce GTX 1660/1060, CPU Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600X i 16 GB RAM.

Twórcy Control obniżyli wymagania sprzętowe gry, które wcześniej w ocenie graczy były zbyt wysokie.

Remedy ujawniło obniżone wymagania sprzętowe Control

Jeśli chodzi o obsługę ray-tracingu to oczywiście potrzebujemy tutaj minimum karty GeForce RTX 2060 (co ciekawe wcześniej podawano model RTX 2080). Widzimy więc, że deweloperom najpewniej udało się dopracować optymalizację, która dotychczas budziła obawy pewnej grupy graczy. Jednak czy finalnie Control będzie mógł się pochwalić odpowiednią płynnością przekonamy się dopiero po debiucie 27 sierpnia. Najnowsza produkcja ojców kultowego Maxa Payne'a opowiada o perypetiach dziewczyny imieniem Jesse Faden, która pragnie uporać się z wydarzeniami z przeszłości. W tym celu odbywa podróż do zlokalizowanego w Nowym Jorku Federalnego Biura Kontroli. Niestety na miejscu dochodzi do ataku tajemniczych mocy nie z tego świata. 

W niedawnym wywiadzie dla portalu IGN autorzy tytułu przyznali, że przejście single playera powinno zająć nam około 10-50 godzin, aczkolwiek istnieje opcja jego wydłużenia do nawet 20 godzin pod warunkiem ukończenia wszelkich zadań pobocznych. Przy okazji warto podkreślić, że Control będzie dostępny przez pierwszy rok wyłącznie w sklepie Epic Games, które od momentu powstania przejmuje następne produkty na czasową wyłączność. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remedy ujawniło obniżone wymagania sprzętowe Control

 0