Remnant: From the Ashes z ogromnym zainteresowaniem. Twórcy ujawniają oficjalne dane

Remnant: From the Ashes z ogromnym zainteresowaniem. Twórcy ujawniają oficjalne dane

Remnant: From the Ashes to gra oferowana niedawno przez Epic Games Store całkowicie bezpłatnie. Teraz deweloperzy odpowiedzialni za produkcję zdradzili, z jakim zainteresowaniem spotkała się ona na platformie należącej do autorów Fortnite. Otóż z danych wynika, że strzelankę dodało do kont 10 milionów graczy, co jest świetnym wynikiem przebijającym chociażby oferowanego za darmo w dniu premiery Total War Saga: Troy, którego pobrało 7,5 miliona użytkowników choć z drugiej strony było na to o wiele mniej czasu. Remnant: From the Ashes to trzecioosobowa strzelanka nastawiona na kooperacyjny survival dla trzech osób, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez potwory nazywane The Root. Gra otrzymała również nowe DLC Subject 2923 kontynuujące wątki z podstawki z kolei przed naszym zadaniem stoi ponowne uratowanie ziemi przed wrogiem. Warto wspomnieć, że gra odniosła sukces kilka miesięcy po wydaniu i zgodnie ze statystkami w październiku 2019 roku sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Remnant: From the Ashes w ramach rozdawnictwa na Epic Games Store przypisało do kont 10 milionów graczy.

Nie mniej jednak sukces tytułu na platformie Epic Games Store udowadnia, że tego rodzaju rozdawnictwo potrafi przyciągać tłumy graczy nawet tych sympatyzujących ze Steam oraz niekoniecznie zainteresowanych samym udostępnianym bezpłatnie produktem. Zdarza się bowiem, że ludzie kolekcjonują takie gry nawet ich nie uruchamiając. Według obliczeń sprzed kilku miesięcy, jeśli zbieraliśmy wszystkie oferowane za darmo gry od początku to na Epic Games Store zbudowaliśmy bibliotekę o wartości przeszło 9 tysięcy złotych, która obecnie jest jeszcze cenniejsza. W przeszłości sklep rozdawał m.in. Kingdom Come: Deliverance czy Grand Theft Auto V. Aktualnie do konta bez opłat przypiszemy Enter the Gungeon oraz Gods Trigger's, a już od przyszłego czwartku rozdawany będzie Hitman.

Epic Games Store jest krytykowany przez część społeczeństwa za stosowaną politykę polegającą na przejmowaniu najnowszych gier na czasową wyłączność. Zaraz po starcie platformy stało się tak np. z Metro: Exodus, które w pierwszej kolejności ominęło Steam doprowadzając fanów sklepu Valve do szału, w konsekwencji zalali oni wcześniejsze odsłony serii negatywnymi recenzjami. Na tej liście znalazły się później także m.in. Borderlands 3 czy tytuły od Quantic Dream. Hitman 3 to teraz następna produkcja, która zadebiutuje w ramach czasowej wyłączności tylko na Epic Games Store.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Remnant: From the Ashes z ogromnym zainteresowaniem. Twórcy ujawniają oficjalne dane

 0