Ren Zhengfei: Jeżeli zrezygnujemy z Androida, to straci on 700-800 mln osób

Ren Zhengfei: Jeżeli zrezygnujemy z Androida, to straci on 700-800 mln osób

Jakiś czas temu Google unieważniło licencję Huawei umożliwiającą korzystanie z Androida, a wszystko na podstawie zakazu zatwierdzonego przez amerykański rząd. Zgoda została jednak wydana ponownie, ponieważ Departament Handlu USA wstrzymał ograniczenia za sprawą 90-dniowego pozwolenia uprawniającego do wymiany pomiędzy Huawei a przedsiębiorstwami ze Stanów Zjednoczonych. Popularny producent postanowił wykorzystać okazję, potwierdzając, że posiadacze ich smartfonów otrzymają aktualizacje do przyszłego wydania Androida. Niestety nie wydaje się, żeby sytuacja Chińczyków mogła w najbliższej przyszłości ulec poprawie, a po wygaśnięciu zezwolenia wcześniejszy zakaz wejdzie w życie, uderzając bezpośrednio w przychody korporacji, która może stracić nawet 30 miliardów dolarów.

Ren Zhengfei stwierdził, że w przypadku porzucenia przez Huawei systemu Android, straci on 700-800 mln użytkowników, a sytuacja odbije się także na Google.

Ren Zhengfei: Jeżeli zrezygnujemy z Androida to straci on 700-800 mln osób

Nie oznacza to, że Huawei spoczywa na laurach i nie posiada planu awaryjnego. W tej sytuacji, jeżeli administracja Donalda Trumpa nie wycofa się z dotychczasowej polityki, jego jedyną deską ratunku będzie wdrożenie własnego systemu operacyjnego, nad którym prace rozpoczęły się już jakiś czas temu, a następnie znacznie przyspieszyły po nasileniu kryzysu. W wywiadzie dla CNBC Ren Zhengfei, założyciel oraz dyrektor generalny Huawei, stwierdził, że sankcje uderzą nie tylko w jego firmę, ale również Google, które w przypadku zastąpienia Androida oprogramowaniem HongMeng OS straci od 700 do 800 milionów użytkowników. Zhengfei powiedział, że korporacja w ogóle nie chciałaby wymieniać dotychczasowego systemu, gdyż mogłoby to spowolnić wzrost sprzedaży.

Według najnowszych informacji, premiera autorskiego mobilnego systemu Huawei może odbyć się we wrześniu lub październiku bieżącego roku. Co ciekawe, przeprowadzone wewnętrznie testy, w których udział wzięło m.in. Vivo czy Oppo, wykazały, że HongMeng OS jest o 60% wydajniejszy od Androida. Mówi się także, że system będzie kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na produkcie Google aplikacjami, co pozwoliłoby przekonać grupę użytkowników nieco sceptycznie nastawionych do pomysłu Huawei. Jeśli natomiast system Huawei zaczną instalować w swoich smartfonach pozostali chińscy producenci, to monopol amerykańskiego giganta najpewniej zostanie solidnie zachwiany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ren Zhengfei: Jeżeli zrezygnujemy z Androida, to straci on 700-800 mln osób

 0