Rendery LG V30 - smartfona z dwoma ekranami

Rendery LG V30 - smartfona z dwoma ekranami

Giganci branży smartfonów coraz śmielej myślą o zmianie istniejących paradygmatów designu. Właśnie wypłynęły rendery LG V30, nadchodzącego flagowca koreańskiej firmy. Być może będzie on wyposażony w dwa ekrany.

Znany informator mobilnego światka, Evan Blass, wszedł w posiadanie grafik koncepcyjnych ukazujących LG V30 - telefonu, który Koreańczycy pragną wydać we wrześniu tego roku. Należy zaznaczyć, że materiały ukazują starsze wersje prototypów urządzenia i nie wiadomo, czy ostatecznie ukaże się ono w takiej wersji. Według renderów, LG V30 miałby posiadać jeden główny ekran, który można przesunąć do góry, a także drugi skryty pod spodem - służący za przestrzeń na wirtualną klawiaturę, wyniki wyszukiwania bądź dostarczający dodatkowych opcji kontekstowych. Smartfon nosił kodową nazwę Project Joan, a urządzenie designem przypominało nieco BlackBerry PRIV - z tym, że fizyczną klawiaturę zastępuje tutaj wirtualna.

Przykłady wykorzystania drugiego ekranu w LG V30

Czy V30 zachowa ten nowatorski design? Dowiemy się tej jesieni. Jeśli podwójny ekran przyjąłby się, moglibyśmy liczyć na więcej innowacji od innych producentów sprzętu. Obecnie zarówno Samsung, Apple, jak i Microsoft rozważają smartfony używające elastycznych, wyginanych ekranów. Patent użyty w V30 może nie będzie aż tak rewolucyjny, ale ma szanse stać się czymś na miarę TouchBara w MacBookach Pro. Oprócz planowanej daty wprowadzenia smartfona na rynek nie są znane jednak żadne konkrety. Jedynie wiadomo, że prawdopodobnie wyposażony będzie w ekran OLED-owy, co umożliwi kompatybilność z VR via Google Daydream. Na resztę informacji będziemy musieli poczekać do okolic premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rendery LG V30 - smartfona z dwoma ekranami

 0