Rendery nowych iPhone'ów - jednak nie wszystkie modele z OLED-ami

Rendery nowych iPhone'ów - jednak nie wszystkie modele z OLED-ami

Jak wynika z ostatnich przecieków, w tym roku (podobnie jak w poprzednim) Apple zaprezentuje 3 nowe iPhone'y w różnych rozmiarach.  Otrzymać mamy 6,1-calowy smartfon, jego mniejszy wariant z ekranem o przekątnej 5,8 cala oraz topowy 6,5-calowy model. Z początku wydawało się, że wszystkie 3 otrzymają panele OLED, ale najnowsze doniesienia wskazują, że 6,1-calowy iPhone wyposażony będzie w wyświetlacz IPS.

OnLeaks, czyli solidne źródło przecieków z branży mobilnej, opublikował rendery dwóch większych modeli. Wynika z nich, że gigant z Cupertino wprowadzi bardzo drobne zmiany w zakresie designu w stosunku do iPhone'a X i ponownie doczekamy się wcięcia w ekranie, bardzo cienkich ramek, ekranów o proporcjach 19,5:9, aluminiowej ramki oraz szklanego tylnego i przedniego panelu. W przypadku 6,1-calowego telefonu w oczy rzuca się najbardziej tylko jeden obiektyw aparatu na plecach. Jeśli dołożymy do tego panel IPS LCD, to możemy otrzymać budżetowy model iPhone'a. Koreańskie media (a konkretniej The Bell) donoszą zaś, że model ten może być opóźniony o jakieś 2 miesiące ze względu na problemy techniczne z jego produkcją. Opóźnienie ma jednak nie obejmować dwóch pozostałych wariantów z panelami OLED. Prawdopodobnie chodzi tu o wyświetlacze LCD, które dostarczane mają być przez LG i JDI. Firmy mają nie nadążać z zapotrzebowaniem ze strony Apple, a do tego wokół wcięcia dochodzi do "wycieku" podświetlenia. Tym samy, 6,1-calowy iPhone może zadebiutować na rynku dopiero w listopadzie.

Najnowsze doniesienia wskazują, że 6,1-calowy iPhone wyposażony będzie w wyświetlacz IPS zamiast OLED-a

Poniżej możecie przyjrzeć się zaś 6,5-calowemu iPhone'owi, czyli rekordowo dużemu smartfonowi Apple, jeśli chodzi o długość przekątnej ekranu (trzeba jednak mieć na uwadze inne proporcje i bardzo cienkie ramki, dlatego też sprzęt nie będzie taki duży, na jaki może się wydawać). Design nie uległ tu zmianie, ale na tylnym panelu widzimy już podwójny aparat w układzie wertykalnym. Szkoda jednak, że moduł aparatu wciąż wyraźnie wystaje ponad obudowę, przez co może mieć tendencję do łatwiejszego rysowania się. Wymiary urządzenia wynosić mają  157,5 × 77,4 × 7,7 mm i jeśli ktoś liczył na powrót czytnika linii papilarnych, to może poczuć się zawiedziony, ponieważ takowego nigdzie nie widać. Tradycyjnie już, zapowiedzi nowych iPhone'ów spodziewamy się w czasie wrześniowej konferencji prasowej Apple.

Komentarze do: Rendery nowych iPhone'ów - jednak nie wszystkie modele z OLED-ami