Renoir - nowe APU od AMD ma obsługiwać pamięci LPDDR4X-4266

Renoir - nowe APU od AMD ma obsługiwać pamięci LPDDR4X-4266

AMD obecnie nie oferuje żadnego procesora obsługującego pamięci LPDDR4X. Jednakże, jeśli wierzyć spekulacjom związanym z najnowszymi łatkami dla Linuksa, może się to zmienić wraz z APU nowej generacji, które mają przejść na proces technologiczny 7 nm oraz będą oparte o rdzenie Zen 2. Pojawiają się również pogłoski, że nowe APU o nazwie kodowej Renoir będą posiadać na pokładzie układ graficzny z rodziny Vega, a nie Navi, jak wcześniej przypuszczano - na potwierdzenie tych rewelacji będziemy niestety musieli jeszcze trochę poczekać.

AMD obecnie nie oferuje żadnego procesora obsługującego pamięci LPDDR4X, jednakże ma się to zmienić wraz z nadejściem APU Renoir.

Nowe poprawki dla Linuksa zawierają wskazówki, że nadchodzące nowe APU Renoir od AMD będzie mogło się pochwalić obsługą pamięci LPDDR4X. Pierwsza z poprawek na liście zmian wymienia LPDDR4X w sekcji obsługiwanych rodzajów pamięci, natomiast druga z poprawek wskazuje, że wspierane będą częstotliwości do 4266 MHz. Zmiany te sugerują, że Renoir może zostać dostarczone wraz z dopracowanym kontrolerem pamięci, co byłoby mile widzianą zmianą w stosunku do DDR4-2400, które obsługują Raven Ridge i Picasso.

Biorąc pod uwagę, że APU Renoir firmy AMD będzie walczyć z chipsetami mobilnymi Intela z rodziny Ice Lake, które obsługują zarówno DDR4-3200 jak i LPDDR4-3733 i są wyposażone w wydajny zintegrowany układ graficzny Intela 11 generacji, AMD prawdopodobnie zdało sobie sprawę, że konieczne jest zmniejszenie różnic w obsłudze pamięci - zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile APU korzystają z szybszych pamięci. Renoir ma być następcą Picassa, a jego premierę ujrzymy w przyszłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Renoir - nowe APU od AMD ma obsługiwać pamięci LPDDR4X-4266

 0