Resident Evil 2 zaliczył świetny start. Powstanie remaster Resident Evil 3?

Resident Evil 2 zaliczył świetny start. Powstanie remaster Resident Evil 3?

Capcom potwierdził, że wydany 25 stycznia remake Resident Evil 2 zaliczył świetny start i w pierwszym tygodniu rozszedł się w liczbie trzech milionów egzemplarzy. Statystyki obejmują wszystkie trzy platformy, na jakich ukazała się gra, czyli PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Warto jednak dodać, iż dane mówią o egzemplarzach rozesłanych do sklepów, a nie bezpośrednio do graczy. Mimo wszystko całość obrazuje wysokie zapotrzebowanie na samą grę. Popularny producent przyznał też, że do tej pory wszystkie odsłony serii licząc od 1996 roku trafiły do rąk 88 milionów ludzi na całym świecie, co jest w imponującym rezultatem. Warto przy okazji dodać, że oryginalna wersja Resident Evil 2 sprzedała się w liczbie 4,96 mln kopii.

W pierwszych dniach sprzedaży remaster Resident Evil 2 rozszedł się w liczbie 3 milionów egzemplarzy.

To jednak nie koniec atrakcji związanych z RE 2. Deweloperzy 15 lutego wypuszczą pierwsze i w pełni darmowe DLC The Dhost Survivors z trzema nowymi scenariuszami oraz bohaterami, którymi pokierujemy. Ponadto zapewniono, że w najbliższych miesiącach tego rodzaju dodatków będzie więcej. Pojawienie się po 21 latach remake'u drugiego epizodu zaczęło rodzić pytanie o ewentualne odświeżenie Resident Evil 3: Nemesis, który pierwotnie zadebiutował na pierwszym PlayStation w 1999 roku. Jak na taki pomysł zapatruje się Capcom? Otóż przedstawiciel firmy w wywiadzie dla Game Watch Yoshiaki Hirabayashi stwierdził, że rozważą taką opcję, ale wyłącznie pod warunkiem entuzjastycznego przyjęcia przez fanów remastera dwójki oraz wyraźnej prośby o odświeżenie następnej części.

Biorąc pod uwagę sporo pozytywnych ocen remake'u Resident Evil 2 powinniśmy być optymistycznie nastawieni do pojawienia się Resident Evil 3 w odświeżonej odsłonie. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem nie będziemy musieli czekać na tytuł tyle lat co na dwójkę. Całkiem możliwe, że w międzyczasie powstanie kolejny pełnoprawny epizod popularnej marki, aczkolwiek w tym zakresie brakuje jakichkolwiek, nawet mniejszych szczegółów. Liczymy jednak, że po sukcesie Resident Evil 7 Capcom zaserwuje nam równie interesującą, mroczną i przerażającą opowieść, która byłaby idealna dla maniaków horrorów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 2 zaliczył świetny start. Powstanie remaster Resident Evil 3?

 0