Resident Evil 4 Remake. Capcom ostrzega graczy przed poważnym błędem, który psuje grę

Resident Evil 4 Remake. Capcom ostrzega graczy przed poważnym błędem, który psuje grę

Resident Evil 4 Remake sprzedaje się lepiej niż oryginał i odnosi ogromny sukces dzięki jakości, którą prezentuje. Jednak nawet takiej grze zdarzają się błędy, a o jednym z nich poinformował Capcom.

Capcom ujawnił na Twitterze, że Resident Evil 4 Remake posiada błąd, który może nawet uniemożliwić ukończenie historii. Rzadki, ale krytyczny bug, jakim określili go deweloperzy pojawia się wraz z rozpoczęciem 12. rozdziału po wyświetleniu przerywnika filmowego i podniesieniu kluczowego dla tego momentu przedmiotu - noża. Błąd występuje podczas ataku z użyciem tegoż noża przed wyświetleniem powiadomienia o jego zdobyciu. „Prosimy powstrzymać się od atakowania nożem, dopóki komunikat o zdobyciu tego przedmiotu nie pojawi się w prawym górnym rogu ekranu. Przepraszamy za wszelkie kłopoty. Odpowiednia poprawka zostanie zaimplementowana w następnej aktualizacji” – napisano na oficjalnym profilu Resident Evil.

Krytyczny błąd psuje rozgrywkę Resident Evil 4 Remake

W przypadku wystąpienia błędu jedynym wyjściem pozostaje wczytanie zapisu. Problem jest poważny, bo uniemożliwia popchnięcie fabuły do przodu i jej ukończenie, a ponadto dotyczy wszystkich platform sprzętowych. Aktualizacja pomoże również graczom, u których błąd już wystąpił, więc nie trzeba będzie zaczynać rozgrywki od nowa. Capcom pracuje też nad rozwiązaniem problemu powodującego migotanie świateł w wersji gry na PS5. Dobrze, że studio chce miejmy nadzieję szybko usunąć bug, który psuje całą rozgrywkę. Z drugiej strony RE4 Remake nie ma wielu błędów tym bardziej krytycznych.

Resident Evil 4 Remake notuje świetną sprzedaż

Resident Evil 4 Remake zalicza świetną sprzedaż. Jak ujawnił Capcom była to druga najlepsza premiera w historii marki. Wydawca twierdzi, że gra rozeszła się w ponad 3 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch dni. Jedyną odsłoną, która uzyskała lepszy rezultat jest Resident Evil 6 z 2012 roku, który sprzedał się w 4,5 miliona egzemplarzy w dwa dni. Resident Evil Village sprzedał się w 3 mln sztuk w ciągu czterech dni, podobnie jak remake Resident Evil 2. Resident Evil 7 sprzedał 2,5 miliona w cztery dni, podczas gdy remake Resident Evil 3 osiągnął 2 miliony w pięć dni.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 Remake. Capcom ostrzega graczy przed poważnym błędem, który psuje grę

 0