Resident Evil 4 Remake z rekordowym zainteresowaniem na Steam

Resident Evil 4 Remake z rekordowym zainteresowaniem na Steam

Resident Evil 4 Remake to gorąca premiera, na co wskazują dane serwisu SteamDB. Gra pobiła pod względem zainteresowania pobiła Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil: Village.

Resident Evil 4 Remake to najlepszy debiut serii od lat pokazujący, że decyzja o przywracaniu do życia starych odsłon serii była strzałem w dziesiątkę. Jak wynika ze statystyk serwisu SteamDB w chwili pisania wiadomości w remake czwórki gra 140 tysięcy użytkowników Steam jednocześnie, natomiast peak wynosi 168 tys. graczy. Tytuł przebija dokonania poprzednich części Resident Evil 2 Remake (74 tysiące graczy), Resident Evil 3 Remake (32 tysiące graczy), Resident Evil 7 Biohazard (18 tysięcy graczy) czy Resident Evil: Village (106 tysięcy graczy). Jest to imponujący wynik, zważywszy iż Resident Evil 4 Remake zadebiutował dopiero wczoraj i już zalicza taki początek. Zapewne w najbliższych dniach wysokie zainteresowanie utrzyma się, a może nawet padnie następny rekord.

W Resident Evil 4 Remake w peaku grało ponad 168 tysięcy graczy.

Resident Evil 4 Remake

Nic dziwnego, bo RE4 to jedna z lepszych gier kultowej serii. Przypadek remake'u pokazuje też, że decyzja Capcomu o odświeżaniu starszych odsłon była strzałem w dziesiątkę i chociaż RE3 Remake aż takiego zainteresowania nie wzbudził i wypadł gorzej od dwójki, to czwórka udowodniła, że warto inwestować w takie projekty. W sumie robi się to mniejszym nakładem pracy, bo mimo dokonanych zmian i przeniesienia całości na zupełnie nowy silnik graficzny szkielet fabularny pozostaje ten sam.

Dla kontekstu oryginalna gra sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy, zgodnie z danymi Capcomu. Produkcja ma więc oddaną grupę fanów, którzy z chęcią zagrają również w remake. Ta niezwykle udana premiera wydaje się być dopiero początkiem planów wydawcy Capcom, bowiem japoński deweloper ogłosił pierwsze darmowe DLC do remake'u Resident Evil 4.

To prawdopodobnie nie będzie jedyny dodatek, ponieważ w nowej wersji brakuje elementów znanych z pierwowzoru. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem RE4 Remake, który w przypadku Steam kosztuje niemało, bo 269 złotych to zapoznajcie się z naszą recenzją dostępną pod tym linkiem. Planujecie ograć remake czwartej części Resident Evil?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 Remake z rekordowym zainteresowaniem na Steam

 0