Resident Evil 8 już w przyszłym roku. Nowe przecieki na temat gry

Resident Evil 8 już w przyszłym roku. Nowe przecieki na temat gry

Capcom po dużym sukcesie, jakim okazało się być Resident Evil VII, w ostatnich latach stara się regularnie dostarczać nam kolejne gry z tej serii. Po dwóch latach z rzędu z remake’ami Resident Evil 2 i Resident Evil 3, wszystko wskazuje na to, że następna w kolejce jest pełnoprawna kontynuacja serii, czyli Resident Evil 8. Według ostatnich plotek, którymi podzielił się z nami użytkownik Twiitera AestheticGamer (znany też jako Dusk Golem), gra ta pierwotnie miała być trzecią częścią podserii Revelations (Resident Evil Revelations 3), ale z racji tego, że japońska firma chce kontynuować dobrą passę cyklu, a na „prawdziwą” ósmą część musielibyśmy czekać jeszcze kilka lat, postanowiono przerobić Revelations 3 na Resident Evil 8. Zanim przejdziemy dalej warto dodać, że Dusk Golem cieszy się opinią wiarygodnego źródła, choć oczywiście wciąż są to tylko plotki.

Capcom chce kontynuować dobrą passę cyklu, a że na „prawdziwą” ósmą część musielibyśmy czekać jeszcze kilka lat, podobno postanowiono przerobić Resident Evil Revelations 3 na Resident Evil 8.

Z informacji do jaki dotarł AestheticGamer wynika, że Resident Evil 8 zadebiutuje już w przyszłym roku, a co więcej, Capcom podobno w najbliższych miesiącach zaprezentuje nawet swój nowy silnik RE. Podobno pierwotnie producent zamierzał ujawnić grę na targach E3 2020, które byłyby ku temu idealną okazją, ale z racji tego, że te zostały odwołane, nie wiemy jeszcze, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi. Wiadomo jednak, że Resident Evil 8 będzie cross-generacyjną grą, co oznacza, że trafi zarówno na konsole obecnej generacji, jak i next-geny, czyli PS5 i Xbox Series X. Podobnie jak poprzednik, produkcja oferować ma widok pierwszoosobowy (FPP). W związku ze zmianą w postaci przerobienia Revelations 3 na kontynuację głównej serii, wiele elementów z poprzednich przecieków może być już nieaktualnych (pojawiały się w nich informacje o średniowiecznym klimacie i zombie w zbrojach), ale część z nich podobno pozostała bez zmian.

Resident Evil 8 bazować ma bardziej na nadprzyrodzonym klimacie niż science-fiction i gracze mają spodziewać się halucynacji, wątków okultystycznych i szaleństwa, a także braku zaufania w stosunku do innych ludzi. Dusk Golem na forum Resetera podzielił się też pierwszymi szczegółami na temat rozgrywki. Podaje on, że tym razem otrzymamy aż trzech „stalkerów”. Pierwszy z nich obecny był podobno w demie udostępnionym w lutym tego roku w  ramach programu Ambassador, w ramach którego testować można gry Capcomu. Była to wiedźma, która dużo się śmieje i zamienia w rój insektów, kiedy do niej strzelamy. Ta różnić ma się od typowych (w tym dwóch pozostałych) stalkerów RE, ponieważ ma być ona typem „żartownisia, który lubi się zabawić z graczem”. Trzeba przyznać, że zapowiada się to ciekawie i liczymy na kolejną udaną odsłonę serii Resident Evil.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 8 już w przyszłym roku. Nowe przecieki na temat gry

 0