Resident Evil Village - data premiery, materiał z rozgrywki i sieciowy tryb Re:Verse

Resident Evil Village - data premiery, materiał z rozgrywki i sieciowy tryb Re:Verse

Wczoraj w nocy polskiego czasu odbyła się prezentacja Resident Evil Village, czyli bezpośredniej kontynuacji Resident Evil VII: Biohazard. W trakcie pokazu Capcom nie tylko zaprezentował nowy trailer i rozgrywkę z tej produkcji, w tym także z dedykowanego trybu sieciowego, ale i ujawnił datę premiery oraz udostępnił ekskluzywne demo dla PlayStation 5. Zacznijmy chyba od najważniejszej informacji, czyli daty premiery, która planowana jest na 7 maja tego roku. Co ciekawe, gra trafi na więcej platform niż pierwotnie zapowiadano, gdyż wyląduje nie tylko na Xbox Series X, Series S, PlayStation 5 i PC, ale również na poprzednią generację, czyli Xbox One i PS4. Gracze, którzy zdecydują się na zakup tego tytułu na starsze konsole, mogą dodatkowo liczyć na darmową aktualizację do next-genowej wersji, nie tylko na platformach Microsoftu, gdzie wspierana jest usługa Xbox Smart Delivery, ale również na urządzeniach Sony.

Data premiery Resident Evil Village planowana jest na 7 maja tego roku, a gra trafi także na poprzednią generancję konsol. 

Rozpoczęła się już przedsprzedaż gry i gracze poza standardowym wydaniem mogą pokusić się również o wersję Deluxe oraz Kolekcjonerską. Wspomniana ekskluzywna wersja demonstracyjna dla PS5 nazywa się zaś Maiden i określana jest jako "wizualne demo", ale nie wiemy, co to do końca oznacza. Demo jeszcze dziś trafi na PS5, a na wiosnę także na inne platformy. Jeśli zaś chodzi o nowy materiał z rozgrywki Resident Evil Village, to prezentuje on zarówno walkę, system ekwipunku przypominający ten z Resident Evil 4, a także otyłego kupca nazywające się The Duke. Trzeba przyznać, że z materiału wylewa się gęsty klimat i fani "siódemki" powinni być zadowoleni. Tym bardziej, że ponownie główną rolę odgrywa tu Ethan Winters, który poszukuje swojej córki w gotyckim zamku pełnym zagadek, morderczych stworzeń i innych mało przyjaznych mieszkańców (jak apodyktyczne wystrojone kobiety, które potrafią się przemienić w rój robaków). 

Trzeba przyznać, że gra prezentuje się naprawdę dobrze, a cieszą także nowości w gameplayu, takie jak możliwość blokowania. Drastyczna zmiana settingu pozwoliła zaś twórcom bardziej poszaleć z maszkarami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, stawiając na klasyczne motywy. Mogliśmy zobaczyć nie tylko wampirzyce, ale i wilkołaki czy ogromnego typa z młotem. Oczywiście, zgodnie z tradycją, nie zabraknie także zagadek. Capcom ujawnił też Re:Verse, czyli dedykowany Resident Evil Village sieciowy tryb multiplayer, w którym klasyczni bohaterowie serii Resident Evil walczą ze sobą w pięciominutowych rundach, w ramach cztero- do sześcioosobowych drużyn. Re:Verse będzie darmowe dla wszystkich, którzy zakupią Village.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village - data premiery, materiał z rozgrywki i sieciowy tryb Re:Verse

 0