Resident Evil Village na PlayStation 5 z dynamicznym 4K i Ray Tracingiem

Resident Evil Village na PlayStation 5 z dynamicznym 4K i Ray Tracingiem

Resident Evil Village to kolejna odsłona bardzo popularnej serii horrorów z zombiakami w roli głównej. Chociaż nie wynika to bezpośrednio z tytułu, to jest to ósma część, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę tylko główne wydania (w rzeczywistości Residentów jest dużo więcej). Jej premiera zaplanowana jest gdzieś na 2021 rok (twórcy, póki co, nie zdradzili dokładnej daty) w wersji na PlayStation 5, Xbox Series X oraz PC. Chociaż Capcom ujawnił już kilka informacji na temat gry, to teraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawszych rzeczy na temat wersji na konsolę Sony. Wszystkie informacje pojawiły się na karcie produkcja na oficjalnej stronie PlayStation, więc możemy je traktować jako pewne. W ten sposób dowiedzieliśmy się między innymi, w jakiej rozdzielczości będzie działać gra i jakie wykorzysta nowe funkcje konsoli PS5 i pada DualSense.

Na oficjalnej karcie produktu Resident Evil Village pojawiły się informacje na temat wspierany funkcji PlayStation 5 i obsługiwanej rozdzielczości.

Z oficjalnej karty produktu Resident Evil Village dowiadujemy się między innymi, że gra na konsoli PlayStation 5 będzie działać w dynamicznej rozdzielczości 4K z włączonym HDR oraz Ray Tracingiem. Co to oznacza w praktyce? Pod stwierdzeniem "dynamiczne 4K" prawdopodobnie kryje się skalowanie rozdzielczości w czasie rzeczywistym, co nie znaczy natywnego 4K Ultra HD, a przynajmniej nie w każdej scenie. Poza tym Capcom poinformował, że gra będzie w pełni wykorzystywać możliwości szybkiego dysku SSD, co ma znaleźć przełożenie w szybkich czasach ładowania. Oprócz tego gra wspiera nowe rozwiązania w padzie DualSense, w tym adaptacyjne triggery oraz wibracje haptyczne. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest obsługa techniki Tempest 3D Audio.

Resident Evil Village nie będzie pierwszą grą Capcomu, która będzie obsługiwała technikę śledzenia promieni, znaną pod angielską nazwą Ray Tracing. Pierwszą produkcją w ich portfolio, która oferuje tego typu efekty, jest Devil May Cry 5 Special Edition, więc deweloper ma już z tym jakieś doświadczenie. Jeśli chodzi o ósmą odsłonę Resident Evil, to wiemy, że fabularnie będzie ona działa się kilka lat po wydarzeniach z siódemki. Po raz kolejny wcielimy się w Ethana Wintersa, który wiedzie spokojne życie ze swoją uratowaną partnerką Mią (teraz już żoną). Jednak znowu zostaje wmieszany w niebezpiecznie, ale także paranormalne wydarzenia. Premiera w 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village na PlayStation 5 z dynamicznym 4K i Ray Tracingiem

 0