Resident Evil Village oskarżone o plagiat potworów z filmu. Twórca ma konkretny dowód

Resident Evil Village oskarżone o plagiat potworów z filmu. Twórca ma konkretny dowód

Filmowiec Richard Raaphorst oskarżył CAPCOM o plagiat projektów potworów przedstawionych w Resident Evil Village, twierdząc, że zapożyczone bez żadnej zgody jego filmu Frankenstein's Army z 2013 roku, gdzie batalion rosyjskich żołnierzy podczas II wojny światowej musi zmierzyć się z machinami wojennymi wykonanymi przez szalonego naukowca z ludzkiego ciała i metalu. "W 2013 roku wyreżyserowałem swój film Frankenstein's Army. To zwariowany film o potworach wypełniony moimi własnymi projektami stworzeń, z których jeden został użyty - całkowicie bez autoryzacji i podania źródła w najnowszej grze Resident Evil" - pisze reżyser. Raaphorst udostępnił kilka porównań obrazów jednego konkretnego potwora i trzeba przyznać, że faktycznie istnieje między nimi znaczne podobieństwo.

Richard Raaphorst oskarżył CAPCOM o plagiat projektów potworów przedstawionych w Resident Evil Village. Screeny pokazują, że faktycznie jeden z potworów wygląda jak wyjęty z jego filmu.

Capcom ma jednak powód do dumy, nawet jeśli oskarżenia o plagiat są zasadne i firma będzie musiała przyznać rację Raaphorstowi. Globalne dostawy Resident Evil Village przewyższyły już ilościowo dostawy jego poprzednika z 2017 roku - Resident Evil 7: Biohazard. Gra sprzedała się już w ponad 3 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach, tym samym pokonując  Resident Evil 7. Dla porównania Resident Evil 7 sprzedało się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy na PS4, Xbox One i PC, podczas gdy Resident Evil 5 i 6 przekroczyły odpowiednio 4 i 4,5 miliona egzemplarzy. Liczby te nie obejmują pobrań cyfrowych na wszystkich platformach.

Capcom podał również w oficjalnym komunikacie prasowym, że seria Resident Evil rozeszła się obecnie na całym świecie w ponad 100 milionach kopii od czasu wydania pierwszej części serii w 1996 roku. Tytuł jest pierwszym z serii, który przebił ilość 100000 jednoczesnych graczy na Steam, ze szczytem 106600 zarejestrowanym w zeszłą sobotę przez SteamCharts. W Wielkiej Brytanii najnowszy survival horror CAPCOM był największą premierą detaliczną roku po Super Mario 3D World + Bowser's Fury i trzecią co do wielkości premierą PS5 za Spider-Man: Miles Morales i Assassin's Creed Valhalla.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village oskarżone o plagiat potworów z filmu. Twórca ma konkretny dowód

 0