Resizable BAR zwiększa wydajność w Dead Space Remake nawet o 25%

Resizable BAR zwiększa wydajność w Dead Space Remake nawet o 25%

Dead Space Remake to jedna z najgłośniejszych premier początku tego roku, a że gra prezentuje się wyśmienicie, entuzjaści PC z miejsca zabrali się za testowanie tego tytułu. Dość szybko pojawił się głosy, że technika Resizable BAR bardzo mocno wpływa na wydajność remake'u tego kultowego już survival horroru i potwierdzają to testy. 

Redakcja DSOG postanowiła sprawdzić, jak duży wpływ ma Resizable BAR na wydajność w grze Dead Space Remake i wyniki jej testów okazały się zaskakujące, bo nie spodziewano się, iż technika ta pozwoli na poprawę rzędu nawet 25%. Jest to świetna wiadomość dla graczy z relatywnie nowoczesnymi pecetami, które obsługują tę technikę. 

Redakcja DSOG postanowiła sprawdzić, jak duży wpływ ma Resizable BAR na wydajność w grze Dead Space Remake. Wyniki są zaskakujące.

Dead Space Remake

Resizable BAR wyłączone

Platforma testowa DSOG wykorzystywała procesor Intel Core i9-9900K z 16 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3800 MHz i kartę graficzną GeForce RTX 4090 firmy NVIDIA. Całość działa na systemie operacyjnym Windows 10 w wersji 64-bitowej i sterownikach GeForce 528.24.

Dead Space Remake

Resizable BAR włączone

Powyżej znajdują się zrzuty ekranu z porównaniem wyłączonego Resizable BAR i włączonego Resizable BAR. Te screeny pochodzą dokładnie z tego samego miejsca z dokładnie takimi samymi ustawieniami graficznymi i jak widać, różnica wydajności sięga tu praktycznie 25%. Zdecydowanie zalecamy więc włączenie opcji Resizable BAR. 

Trzeba jednak pamiętać, że włączenie funkcji Resizable BAR tylko w systemie BIOS nie wystarczy. Aby aktywować tę technikę w Dead Space Remake, trzeba użyć narzędzia NVIDIA Inspector (możesz je pobrać TUTAJ). Po uruchomieniu należy znaleźć profil Dead Space Remake i wprowadź następujące zmiany:

Źródło: DSOG

Mamy nadzieję, że EA Motive wyda wkrótce łatkę, która rozwiąże irytujące problemy ze stutteringiem  i doda ustawienie dla tekstur.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resizable BAR zwiększa wydajność w Dead Space Remake nawet o 25%

 0