Respawn Entertainment otwiera nowe studio, by zapewnić wieloletnie wsparcie Apex Legends

Respawn Entertainment otwiera nowe studio, by zapewnić wieloletnie wsparcie Apex Legends

Respawn Entertainment ogłosiło otwarcie trzeciego studia deweloperskiego, które zajmie się Apex Legends. Twórcy mają zapewnić swojej popularnej grze wieloletnie wsparcie.

Apex Legends zadebiutował na początku 2019 roku i wciąż przyciąga tłumy graczy. Tylko na Steam w chwili pisania wiadomości gra w niego 301,161 graczy, natomiast w peaku było to 624,473 użytkowników jednocześnie. Chociaż Respawn Entertainment nie wprowadza ogromnych zmian do battle royale to zamierza zapewnić tytułowi długoterminowe wsparcie. Firma otwiera nowe studio, którego rolą będzie utrzymanie przy życiu Apex Legends przez kolejne 10-15 lat. To bardzo długo jak na branżę gier, w której stale zmieniają się trendy, więc strzelanka Electronic Arts w pewnym momencie będzie musiała przejść zmiany, by nadążyć za konkurencją. Na czele nowego zespołu stoi Ryan Burnett, który wcześniej pracował w Epic Games.

Respawn otworzyło trzecie studio, które zajmie się utrzymaniem przy życiu Apex Legends przez kolejne 10-15 lat.

„Myślę, że Apex Legends jest jedną z najlepszych gier na rynku. Jesteśmy najlepsi w swojej klasie, gdy spojrzy się na innych konkurentów z gatunku battle royale. Inną rzeczą, którą robimy naprawdę dobrze to głęboka historia i lore wszystkich Legend” – powiedział Burnett. Podczas gdy Respawn twierdzi, że kolejne studio skupi się na rozwoju usług na żywo, Burnett jest innego zdania i mówi, iż chodzi o rozszerzenie głównego zespołu twórców odpowiedzialnych za Apex Legends, który będzie ściśle współpracować z innymi studiami w Vancouver oraz w Los Angeles.

Odnosząc się do żywotności gry i nadchodzącej zawartości współzałożyciel oraz dyrektor generalny Respawn, Vince Zampella przyznał, iż „są rzeczy, nad którymi pracują, a ich ukończenie zajmuje ponad dwa lata”.

Steven Ferreira, reżyser gry, dodaje, że Apex Legends znajduje się obecnie w „interesującym momencie”. „Na przykład gra stała się o wiele trudniejsza i nowicjuszom trudniej jest dołączyć do doświadczonej społeczności, ale wciąż mamy mnóstwo nowych graczy w każdym sezonie”. Ferreira przekonuje, że ekipa posiada kilka większych pomysłów na Apex Legends, co jest dobrą wiadomością dla fanów gry czekających na nowości. Ucieszy ich też to, że projekt powinien pożyć minimum 10 lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Respawn Entertainment otwiera nowe studio, by zapewnić wieloletnie wsparcie Apex Legends

 0