Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za Apex Legends i Star Wars Jedi zwalnia deweloperów

Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za Apex Legends i Star Wars Jedi zwalnia deweloperów

Obecnie branża gier przechodzi przez kryzys wywołany zwolnieniami i anulowaniem niezapowiedzianych gier. Redukcję etatów przeprowadziło sporo firm w tym tacy giganci jak Microsoft czy Sony. Przyszła też kolej na Electronic Arts i studio Respawn Entertainment, autorów Apex Legends.

Należące do EA studio Respawn Entertainment, które na koncie ma uznaną serię Titanfall, a także battle royala Apex Legends oraz Star Wars Jedi zwolniło część pracowników. Redukcja zatrudnienia wynika z decyzji Electronic Arts, które rozstało się z 5% załogi. „Zespół Apex został dziś dotknięty zwolnieniami. To do bani, gdy widzę, że niektórzy ludzie, z którymi pracowałem przez prawie 3 lata, odchodzą. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później staną na nogi” - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) Aaron Stump, projektant poziomów.

Respawn Entertainment, które na koncie ma m.in. grę Apex Legends rozstało się z częścią załogi.

Jedną z osób, które zwolniono, jest Alex Ackerman, liderka odpowiedzialna za media społecznościowe Apex Legends. „Po 20 sezonach Apex i 5 latach w Respawn z dnia na dzień zwolniono mnie z firmy. Moje działania nad tą grą i wspieranie związanej z nią społeczności było naprawdę zaszczytem w mojej karierze i najważniejszym wydarzeniem w moim życiu”.

Tyler Owens jeden z deweloperów działających w Respawn dodał, że jest „całkowicie przybity” ostatnimi wydarzeniami w studiu. Nie ma oficjalnego stanowiska Respawn i EA, więc nie wiadomo ilu dokładnie twórców zwolniono z pracy.

Oprócz zwolnień, w ramach restrukturyzacji anulowano także pierwszoosobową grę Mandalorian, o której przez pewien czas plotkowano.

Cóż branża gier ewidentnie przechodzi przez kryzys i oby jak najszybciej został on zakończony, a ludzie przestali tracić zatrudnienie, niektórzy z dnia na dzień.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za Apex Legends i Star Wars Jedi zwalnia deweloperów

 0