Respawn Entertainment zapowiada Medal of Honor: Above and Beyond

Respawn Entertainment zapowiada Medal of Honor: Above and Beyond

Respawn Entertainment (twórcy serii Titanfall oraz Apex Legends) zapowiedziało nową grę z niezwykle popularnej niegdyś serii Medal of Honor. Mowa tu o tytule Medal of Honor: Above and Beyond, który zadebiutuje na rynku już latem przyszłego roku, dostarczając nam, zdaniem producenta, najbardziej autentyczne i immersyjne doświadczenie II wojny światowej, jakie kiedykolwiek od niego otrzymaliśmy. Pomimo tak zuchwałej zapowiedzi, wiele osób zapewne poczuje się rozczarowanych powrotem tej czołowej niegdyś strzelanki. Medal of Honor: Above and Beyond jest bowiem grą VR przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i tylko w takiej formie można będzie można ogrywać ten tytuł.

Medal of Honor: Above and Beyond jest grą VR przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i tylko w takiej formie można będzie można ogrywać ten tytuł.

Gra tworzona jest od podstaw pod headset Oculus Rift przez zespół, który zasilają weterani pracujący wcześniej nad serią Medal of Honor. Wcielimy się tu w rolę agenta Biura Służb Strategicznych, czyli protoplasty późniejszego CIA. Zadaniem graczy będzie udanie się za linię wroga i sabotowanie placówek nazistów, obalanie planów przeciwników oraz wspomaganie francuskiego ruchu oporu. Twórcy obiecują bogatą, ekscytującą kampanię fabularną, która zabierze nas przez istotne wydarzenia historyczne, zarówno na ziemi, w powietrzu, jak i na morzu. Wszystko oczywiście w wirtualnej rzeczywistości. Możecie obejrzeć pierwsze fragmenty rozgrywki na materiale powyżej, który prezentowany jest w formie dziennika deweloperskiego.

Ponadto Medal of Honor: Above and Beyond zaoferuje unikalne tryby wieloosobowe i funkcje. Całość ma być zgodna z duchem marki, której zadaniem jest uczenie historii poprzez rozrywkę, dostarczając graczom historii prawdziwych weteranów II wojny światowej w emocjonujący sposób. Peter Hirschmann, reżyser gry, stwierdził: „To wspaniałe uczucie przedstawić Medal of Honor nowej generacji graczy na nowej dla marki platformie. Mam szczęście być częścią tej marki od samego początku i przełożenie jej na Oculus Rifta pozwala nam na większą immersję niż kiedykolwiek”. Pytanie tylko, czy gracze czekali właśnie na taki powrót tej serii? Above and Beyond może okazać się bardzo dobrą produkcją VR, ale gogle wirtualnej rzeczywistości to wciąż dość niszowe gadżety i zapewne większość graczy wolałaby powrót w tradycyjnej formie.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Respawn Entertainment zapowiada Medal of Honor: Above and Beyond

 0