ReSX - nowa inicjatywa AMD poprawi wydajność w grach esportowych

ReSX - nowa inicjatywa AMD poprawi wydajność w grach esportowych

Esport to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się branż na rynku technologicznym, a takie imprezy jak IEM tylko podkreślają rangę profesjonalnych zmagań w grach. AMD dobrze rozumie potencjał tego segmentu, dlatego wystartowało z  nową inicjatywą typu skunk works o nazwie Radeon eSports Experience (w skrócie ReSX), której celem jest  umożliwienie wyciśnięcia wszystkich soków z wydajności kart graficznych w esportowych tytułach.

Producent zdecydował się tu na dwustronne podejście do tematu, które zapewnić ma poprawę wydajności za sprawą ReSX. Po pierwsze, udał się bezpośrednio do deweloperów gier (i nawet dostarczył własnych inżynierów) w celu optymalizacji kodu dla ich produkcji i odnalezienia obszarów, które można jeszcze usprawnić dla uzyskania lepszej wydajności. A po drugie, AMD odrobiło także pracę domową, usprawniając własne sterowniki i tym samym upewniając się, że gracze dostaną możliwie najlepsze framerate'y w ulubionych esportowych tytułach, jakie można uzyskać na kartach graficznych Czerwonych. Pierwsze owoce tej pracy otrzymujemy już w oprogramowaniu Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.1, które zapewnia "zauważalną poprawę wydajności" w stosunku do poprzednich sterowników. Mowa tu w szczególności o trzech tytułach - PlayerUnknown's Battlegrounds, Overwatch i Dota 2.

Już sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.1 przynoszą pierwsze owoce projektu ReSX, ale to dopiero początek

 Z zaprezentowanych przez producenta danych wynika, że sterowniki oznaczone numerem 18.3.1  zapewniają 11% wzrost wydajności w stosunku do wersji 17.12.1 w grze PlayerUnknown's Battlegrounds w rozdzielczości 1080p na ustawieniach Ultra. W Overwatch (1440p/Ultra) spodziewać mamy się 3% poprawy, a w Dota 2 (4K/Ultra) 6%. Poza tym, Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.1 usprawnia także percentyl 99% czasu klatek, co przekłada się na płynniejszą rozgrywkę oraz szybszy czas reakcji od kliknięcia. Wszystkie testy przeprowadzono na platformie z kartą graficzną Radeon RX 580 (8 GB), procesorem Intel Core-7700K i 16 GB pamięci RAM DDR4-3000. AMD podkreśla przy okazji, że inicjatywa ReSX nie koncentruje się jedynie wynikach na benchmarkach, ale jej celem jest poprawienie doświadczeń graczy z kartami Radeon w czasie rozgrywki, zapewniając im płynny i niezmienny gameplay. Steorwniki Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.1 możecie pobrać w TYM miejscu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ReSX - nowa inicjatywa AMD poprawi wydajność w grach esportowych

 0