Rewelacyjne wyniki Huawei w I kwartale 2019 roku. Firma inwestuje w 5G

Rewelacyjne wyniki Huawei w I kwartale 2019 roku. Firma inwestuje w 5G

Pomimo trwającej wojny handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami, a także coraz liczniejszych kontrowersjach związanych z Huawei popularny producent wydaje się być w szczytowej wręcz formie. Najnowszy raport spółki za pierwszy kwartał potwierdza, że wygenerowała ona łącznie 179,7 miliarda CNY (26,81 mld dolarów) przychodów, co daje 39 procent wzrostu w stosunku rok do roku. Marże zysku netto osiągnęły w pełni zadowalający pułap 8 procent. Jest to nieznacznie lepszy rezultat niż w analogicznym czasie poprzedniego roku. Dodatkowo Huawei podało, iż w I kwartale 2019 roku udało im się sprzedać na całym świecie 59 milionów egzemplarzy swoich smartfonów i to również imponująca liczba, biorąc pod uwagę 39 mln z analogicznego kwartału 2018 roku. 

W pierwszym kwartale 2019 roku Huawei zarobiło 26,81 mld dolarów. Firma sprzedała także 59 milionów smartfonów na całym świecie.

Firma podkreśliła, że w przyszłości zamierza przelać swój sukces także na inne segmenty m.in. komputery, czy inteligentne urządzenia domowe. W związku ze stopniowym wdrażaniem technologii 5G, Huawei przewiduje konkretne opcje rozwoju istniejącego biznesu. Przedsiębiorstwo miało umocnić swą pozycję jednego z największych producentów sprzętu i twierdzi, iż udało mu się podpisać 40 nowych kontraktów na dostarczenie rozwiązań związanych z siecią 5G. Usługa chmury to kolejny aspekt, nad którym w tym roku zamierza szczególnie mocno pochylić się Huawei. Firma zamierza pozycjonować posiadane produkty cloud wśród branżowych liderów. Rozwój sztucznej inteligencji również zyskał na popularności zaś Huawei udało się zdobyć pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez ekspertów ze Stanford DAWNBench.

Jak więc widzimy konkurencji muszą uważać na Huawei. Chociaż Samsung raczej nie oberwie mocno w tej rywalizacji mimo aspiracji chińskiego dostawcy telefonów o pozbawieniu południowokoreańskiego przeciwnika fotela lidera w rankingu najlepszych producentów smartfonów, to firmą mogącą ucierpieć wydaje się Apple. Od pewnego czasu amerykański gigant nie może być zachwycony ilością sprzedanych iPhone'ów, a analitycy są zgodni, iż trwający kwartał będzie dla korporacji z Cupertino jeszcze gorszy. Istnieje szansa, że tegoroczne modele flagowców Apple naprawią ich sytuację, jeśli oczywiście zagwarantują interesujące rozwiązania technologiczne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rewelacyjne wyniki Huawei w I kwartale 2019 roku. Firma inwestuje w 5G

 0