Reżyser John Wick 3 ujawnia: Bracia Wachowscy nakręcą kolejną część Matrix

Reżyser John Wick 3 ujawnia: Bracia Wachowscy nakręcą kolejną część Matrix

W Hollywood kręcenie sequeli, remake’ów czy rebootów wielkich marek to dla nikogo nic nowego i jest to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy dzięki sławnym markom. Wiele się mówiło o możliwości powrotu kultowego Matrixa na ekrany kin, a teraz oliwy do ognia plotek dolewa Chad Stahelski , reżyser John Wick: Chapter 3, który twierdzi, że bracia Wachowscy pracują nad kolejną odsłoną głośnej serii. Pogłoski o nakręceniu serii od nowa, ewentualnie o kontynuacji pojawiały się już od kilku lat. W 2017 roku sugerowano, że Warner Bros. pracowało nad rebootem serii, w co mieli być zaangażowani Michael B. Jordan (Black Panther) oraz Zak Penn (Ready Player One), nikt nie wspominał nic o Wachowskich.

Między maszynami i ludźmi zapanował pokój. O czym mogłaby być kolejna część kultowej serii Matrix?

W rozmowie z Yahoo! Movies, Stahelski zasugerował, że nie tylko nowa część Matrix jest w trakcie powstawania, ale w dodatku zaangażowani w produkcję są bracia Wachowscy, a nowy film będzie kontynuacją trzech wcześniejszych części. "Jestem niesamowicie szczęśliwy, że Wachowscy tworzą nie tylko nowego Matrixa, ale że rozszerzają to co wszyscy kochamy i jeśli będzie to choć zbliżone poziomem do tego co dotąd dokonali, to nie namyślałbym się długo i gdyby zawołali 'Hej, potrzebujemy kaskadera', to pewnie dałbym się potrącić przez samochód". Podobnie wypowiadał się Keanu Reeves, który zapytany czy wziąłby udział w nowej odsłonie serii odpowiedział, że "to byłby dar i nie mógłbym odmówić".

Bardzo szybko sytuację próbował uspokoić przedstawiciel Stahelskiego, twierdząc, że przytoczona wypowiedź jest "niedokładna". Reżyser wcale nie miał powiedzieć, że Wachowscy tworzą kolejny film, ale że "jeśli by to robili, to on bardzo chciałby brać w tym udział". W tym momencie nie jest już ważne to dodatkowe oświadczenie, bo fani serii zdążyli żywo zareagować na nowe wiadomości. Stahelski zaczął się co prawda nieco wycofywać z wypowiedzi, dodając, że nie jest wcale przekonany czy jeden z braci określający się teraz jako Lena Wachowski, będzie zaangażowany w projekt jako reżyser.  W branży od jakiegoś czasu krążyły plotki, że bracia przejdą na emeryturę po sprzedaży swojego biura produkcyjnego w Chicago w ubiegłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reżyser John Wick 3 ujawnia: Bracia Wachowscy nakręcą kolejną część Matrix

 0