Reżyser Wiedźmina 3 opuszcza CD Projekt Red po oskarżeniach o mobbing

Reżyser Wiedźmina 3 opuszcza CD Projekt Red po oskarżeniach o mobbing

CD Projekt Red zapewne inaczej wyobrażało sobie pierwszą połowę tego roku i zamiast opijać sukces Cyberpunk 2077, firma znajduje się w kryzysie wizerunkowym (finanse jak na razie się bowiem zgadzają) w związku z fatalną premierą tego tytułu. Wiele osób spodziewa się, że po nie najlepszym przyjęciu Cyberpunk 2077 warszawskie studio zdecyduje się na przyspieszenie prac nad nowym Wiedźminem, czyli marką, która przyniosła mu ogromny sukces. Jak niedawno ujawnili Redzi, Wiedźmin 3 sprzedał się już w ponad 30 milionach egzemplarzy, z czego dodatkowe 2 miliony egzemplarzy rozeszło się w 2020 roku. Niestety, wydaje się, że nawet ta marka CD Projekt Red jest zagrożona, ponieważ ujawniono właśnie, że główny reżyser Wiedźmina 3, Konrad Tomaszkiewicz, zrezygnował z pracy w studiu w związku z zarzutami o mobbing w miejscu pracy.

Główny reżyser Wiedźmina 3, Konrad Tomaszkiewicz, zrezygnował z pracy w studiu w związku z zarzutami o mobbing w miejscu pracy.

Tomaszkiewicz to bardzo doświadczony deweloper, który w bardzo dużym stopniu przyczynił się do tak spektakularnego sukcesu gamingowego Wiedźmina. Jak podaje agencja Bloomberg, CDPR przeprowadziło wielomiesięczne dochodzenie w sprawie zachowania Tomaszkiewicza, które ostatecznie uznało go za niewinnego. Niemniej Tomaszkiewicz ogłosił, że odchodzi z CDPR w e-mailu do pracowników, w którym przyznał, że stworzył „złą krew” w firmie i pozostawił wielu z uczuciem „strachu, stresu lub dyskomfortu podczas pracy” ze sobą. Bardziej szczegółowe informacje o tym, co zarzucano Tomaszkiewiczowi, nigdy nie wyszły na jaw. W swoim mailu Tomaszkiewicz stwierdził, że „zamierza dalej pracować nad sobą”, a w oświadczeniu dla Bloomberga powiedział, że jest „smutny, trochę zawiedziony i zrezygnowany” z powodu odejścia z CDPR. Tymczasem CD Projekt Red odmówił komentarza w tej sprawie.

Oprócz reżyserowania Wiedźmina 3 Konrad Tomaszkiewicz był drugim reżyserem i producentem Cyberpunk 2077 i oczekiwano, że ponownie obejmie rolę lidera w kolejnym dużym projekcie o Wiedźminie od CDPR. Oczywiście CDPR to coś więcej niż jeden człowiek, ale nie trzeba dodawać, że odejście Tomaszkiewicza jest dość poważnym ciosem dla firmy, która przyjęła już wiele takowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie wiemy jak odbije się to na kolejnej grze Redów z serii Wiedźmin, ale mamy nadzieję, że polskie studio będzie w stanie stworzyć świetną produkcję AAA w tym uniwersum, nawet bez głównego reżyseria Dzikiego Gonu, który ewidentnie był najlepszą odsłoną trylogii.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reżyser Wiedźmina 3 opuszcza CD Projekt Red po oskarżeniach o mobbing

 0