Riot Games ofiarą ataku hakerów. Cyberprzestępcy zabrali kody źródłowe i żądają okupu

Riot Games ofiarą ataku hakerów. Cyberprzestępcy zabrali kody źródłowe i żądają okupu

Riot Games, twórca takich gier jak League of Legends czy Valorant został zaatakowany przez hakerów w zeszłym tygodniu. Początkowo nic nie wskazywało na najgorszy scenariusz, aczkolwiek teraz cyberprzestępcy szantażują studio deweloperskie, żądając okupi za skradzione dane.

Riot Games ujawnił, iż padł ofiarą hakerów, którzy wykradli ważne dane. Teraz firma zdradziła, co weszło w posiadanie cyberprzestępców, a na liście jest m.in. kod źródłowy League of Legends i Teamfight Tactics. Oprócz tego zabrano oprogramowanie przeciwko cheaterom ang. legacy anticheat platform. Oczywiście mając takie dane osoby z odpowiednią wiedzą mogą wykorzystać je nie tylko przeciwko autorom, ale również graczom opracowując trudne do wykrycia narzędzie do oszukiwania. Na tym sprawa się nie kończy, bowiem Riot Games dostał e-maila od hakerów z żądaniem okupu. Czy deweloperzy ugną się i zapłacą? Ich deklaracja jest jasna, otóż nie.

Riot Games padł ofiarą hakerów, którzy żądają od dewelopera okupu za przejęte dane.

„Nasza analiza przeprowadzona w weekend wykazała, iż faktycznie kody źródłowe League of Legends, Teamfight Tactics i starszej platformy anty-cheat zostały eksfiltrowane przez atakujących. Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość z żądaniem okupu. Nie trzeba dodawać, że nie zapłacimy” – napisało studio. Jednocześnie Riot Games przyznał, że atak sytuacja chwilowo negatywnie wpływa na działanie studia a dokładniej udostępnianie treści oraz aktualizacji do gier. „Chociaż ten atak może powodować problemy w przyszłości, to jesteśmy pewni, że żadne dane graczy nie zostały naruszone” – stwierdził Riot.

Deweloper powiedział, że wciąż ocenia wpływ, jaki może mieć atak na obecny system anti-cheat dostępny w League of Legends i w razie potrzeby zastosuje wymagane poprawki. Kolejne zmartwienie to eksperymentalne funkcje, niedostępne dla graczy, nad którymi działają autorzy. Cyberprzestępcy mogą je bowiem udostępnić. Riot współpracuje z organami ścigania, a także zewnętrznymi konsultantami w celu zbadania szczegółów włamania i prawdopodobnie zlokalizowania osób za niego odpowiedzialnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Riot Games ofiarą ataku hakerów. Cyberprzestępcy zabrali kody źródłowe i żądają okupu

 0