Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

Trzeba przyznać, że w kilku ostatnich miesiącach Riot Games mocno uaktywniło się w kontekście gier w uniwersum League of Legends (i nie tylko!). Przez długie lata produkcja MOBA była jedynym tytułem, który znajdował się w portfolio firmy. Chociaż cały czas cieszy się ona ogromną popularnością i przynosi kolosalne zyski, to opieranie całego swojego biznesu na jednej tylko produkcji było co najmniej ryzykowne. Na szczęście sami włodarze Riot Games doskonale zdawali sobie z tego sprawę, bo prawdopodobnie od kilku lat trwały prace nad nowymi grami. Dobrym przykładem z całą pewnością jest strzelanka o nazwie Valorant. Z kolei Teamfight Tactics było szybką odpowiedzią na ogromne zainteresowanie szachami automatycznymi. Oprócz tego wiemy o kilku jeszcze grach, które są tworzone w ramach uniwersum Ligi Legend. Teraz do tego grona dołącza kolejny tytuł, czym pochwalił się Greg Street – wiceprezes Riot Games.

Wiceprezes Riot Games ujawnił, że trwają prace nad nową grą w uniwersum League of Legends.

Greg Street – wiceprezes Riot Games ds. marek i rozrywki – podzielił się na Twitterze ciekawymi informacjami. Z jego wpisu wynika, że rozpoczęły się pracę nad nową grą, która rozwija uniwersum League of Legends. Poza tym dodał on, że jest to ogromna, a nawet masywna produkcja, której gracze domagali się od dłuższego czasu. Już z samych tych informacji można wyciągnąć wystarczające wnioski. Po pierwsze, miłośnicy Ligi Legend od dawna prosili o MMO w świecie Runeterry. Po drugie, określenie „masywna” wyraźnie nawiązuje do nazwy tego gatunku, czyli Massively Multiplayer Online. Jednak nie musimy się domyślać czy spekulować. Jedna z fanek wprost zapytała, czy chodzi o produkcję MMO. Greg Street w odpowiedzi przyznał, że będzie to gra z tego właśnie gatunku. W tym momencie nie potrzebujemy już nic więcej.

Szkoda, że na ten moment nie mamy żadnych informacji na temat gry MMO w świecie Runettery. Wiemy jedynie, że będzie ona zaliczana do uniwersum League of Legends, więc na pewno zobaczymy w niej znane postacie z MOBA. Prace prawdopodobnie dopiero się rozpoczynają, co sugeruje informacja o chęci zatrudnienia nowych osób, więc na finalny efekt możemy poczekać nawet kilka lat. Pomimo tego MMORPG w świecie League of Legends to coś, co sam chętnie bym sprawdził. To przecież bogaty świat, pełen ciekawych historii, które zasługują na ich opowiedzenie. Dlatego już nie mogę się doczekać!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

 0