Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

Trzeba przyznać, że w kilku ostatnich miesiącach Riot Games mocno uaktywniło się w kontekście gier w uniwersum League of Legends (i nie tylko!). Przez długie lata produkcja MOBA była jedynym tytułem, który znajdował się w portfolio firmy. Chociaż cały czas cieszy się ona ogromną popularnością i przynosi kolosalne zyski, to opieranie całego swojego biznesu na jednej tylko produkcji było co najmniej ryzykowne. Na szczęście sami włodarze Riot Games doskonale zdawali sobie z tego sprawę, bo prawdopodobnie od kilku lat trwały prace nad nowymi grami. Dobrym przykładem z całą pewnością jest strzelanka o nazwie Valorant. Z kolei Teamfight Tactics było szybką odpowiedzią na ogromne zainteresowanie szachami automatycznymi. Oprócz tego wiemy o kilku jeszcze grach, które są tworzone w ramach uniwersum Ligi Legend. Teraz do tego grona dołącza kolejny tytuł, czym pochwalił się Greg Street – wiceprezes Riot Games.

Wiceprezes Riot Games ujawnił, że trwają prace nad nową grą w uniwersum League of Legends.

Greg Street – wiceprezes Riot Games ds. marek i rozrywki – podzielił się na Twitterze ciekawymi informacjami. Z jego wpisu wynika, że rozpoczęły się pracę nad nową grą, która rozwija uniwersum League of Legends. Poza tym dodał on, że jest to ogromna, a nawet masywna produkcja, której gracze domagali się od dłuższego czasu. Już z samych tych informacji można wyciągnąć wystarczające wnioski. Po pierwsze, miłośnicy Ligi Legend od dawna prosili o MMO w świecie Runeterry. Po drugie, określenie „masywna” wyraźnie nawiązuje do nazwy tego gatunku, czyli Massively Multiplayer Online. Jednak nie musimy się domyślać czy spekulować. Jedna z fanek wprost zapytała, czy chodzi o produkcję MMO. Greg Street w odpowiedzi przyznał, że będzie to gra z tego właśnie gatunku. W tym momencie nie potrzebujemy już nic więcej.

Szkoda, że na ten moment nie mamy żadnych informacji na temat gry MMO w świecie Runettery. Wiemy jedynie, że będzie ona zaliczana do uniwersum League of Legends, więc na pewno zobaczymy w niej znane postacie z MOBA. Prace prawdopodobnie dopiero się rozpoczynają, co sugeruje informacja o chęci zatrudnienia nowych osób, więc na finalny efekt możemy poczekać nawet kilka lat. Pomimo tego MMORPG w świecie League of Legends to coś, co sam chętnie bym sprawdził. To przecież bogaty świat, pełen ciekawych historii, które zasługują na ich opowiedzenie. Dlatego już nie mogę się doczekać!

Pokaż / Dodaj komentarze do: Riot Games pracuje nad MMO w świecie League of Legends

 0