Riot Games zdradza ilu graczy gra miesięcznie w Valoranta

Riot Games zdradza ilu graczy gra miesięcznie w Valoranta

Riot Games zazwyczaj niezbyt chętnie dzieli się konkretnymi statystykami odnośnie Valoranta, ale tym razem zrobił wyjątek, zdradzając ile osób pozostaje aktywnych miesięcznie na serwerach gry. Otóż w produkcję gra średnio 14 milionów graczy miesięcznie. Jest to pewien sukces osiągnięty przez konkurenta Counter-Strike: Global Offensive, który zaliczył mocny start kiedy wyszedł w ubiegłym roku w formie bety i był rozdawany jedynie poprzez platformę streamingową Twitch (za oglądanie wybranych transmisji). Riot Games nie czekał jednak długo na debiut finalnej edycji swojego projektu, ponieważ moment ten nastąpił 2 czerwca 2020 roku. Tytuł początkowo ponownie przykuł uwagę wielu osób, aczkolwiek kolejne miesiące pozwalały odnieść wrażenie, że moc Valoranta słabnie. Nic bardziej mylnego bowiem obecnie gra jak widzimy cieszy się sporym wzięciem.

W Valoranta gra średnio 14 milionów graczy miesięcznie.

Pomagają w tym różne turnieje nie tylko dla profesjonalnych zawodników. W niecałe dwanaście miesięcy uruchomiono event VALORANT Champions Tour, żeby rozwinąć e-sportową scenę swojej produkcji. "Jednym z naszych podstawowych założeń w pierwszym roku było zdobycie zaufania oraz szacunku globalnej społeczności i utwierdzenie ich w przekonaniu, że Valorant utrzyma podstawy naprawdę wartościowej, konkurencyjnej strzelanki. To, że jest to doceniane przez ludzi wykracza poza nasze początkowe wyobrażenia" - głosi komunikat deweloperów. Riot świętuje pierwszą rocznicę wydania Valoranta i osiągnięte 14 mln użytkowników miesięcznie organizując różne wydarzenia. Od wczoraj dostępny jest ponownie Nocny Market zawierający losowo wybrane skiny do broni po obniżonej cenie.

Nie zabraknie także zestawu Podziel się, czyli skórek wybranych w głosowaniu przez społeczność. W tym przypadku głos należy oddać w dniach 2-7 czerwca na preferowany przez was zestaw przedmiotów. Zwycięzcy głosowania zostaną ogłoszeni 16 czerwca. Następnie kupcie zestaw między 22 czerwca a 8 lipca: 50% wpływów ze sprzedaży skórek broni oraz 100% wpływów ze sprzedaży akcesoriów z zestawu „Podziel się” w tym okresie zostanie przekazane na rzecz Funduszu Oddziaływania Społecznego Riot Games działającego we współpracy z Impact Assets. Więcej o czekających nas wydarzeniach przeczytacie na stronie Riot Games.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Riot Games zdradza ilu graczy gra miesięcznie w Valoranta

 0