Roaming zmienia się z Orange

Roaming zmienia się z Orange

15 czerwca trafi do historii jako dzień, w którym złamana została kolejna niezrozumiała bariera XXI wieku - roaming w Unii Europejskiej będzie wreszcie darmowy.

Oczywiście, jak to w życiu bywa, skorzystają tylko wybrani, a dokładniej klienci sieci Orange (oraz NJU) posiadający ofertę na abonament. Pozostali operatorzy nadal będą naliczali stawki za połączenia na naszym kontynencie, choć w dużo mniejszych kwotach niż dotychczas. Pomarańczowy operator wyszedł na przeciw oczekiwaniu Klientów i po raz kolejny pokazał, że sieci komórkowe są tworzone właśnie dla nich i należy stale się rozwijać, aby umożliwiać społeczeństwu dostęp do najnowszych technologii. Wchodząc w szczegóły, aby skorzystać z promocji należy posiadać jeden z planów taryfowych objętych zmianą (głosowe: Smart Plan LTE, Smart Plan LTE Wspólny, Orange Love; internetowe: Orange Free Net, Orange Free, LTE Free Net, Internet LTE 2w1 oraz Internet LTE dla domu). Istotną kwestią, oprócz rozmów i smsów, jest internet mobilny - jego pakiety wynoszą od 1 GB aż do prawie 10 GB. Warto zaznaczyć, że są to pakiety przyznawane co miesiąc

Odnośnie oferty na kartę, tutaj mamy stawki zależne od wybranej taryfy. Wspólną stawką jest minuta połączenia wynosząca 0,29 zł, za smsy natomiast zapłacimy od 15 do 20 groszy, a internet wychodzi najtaniej w taryfie Orange Free Na Kartę - 10 groszy za 1 MB. Ważną sprawą (zarówno dla abonamentu, jak i karty) jest posiadanie aktywnej usługi roamingu. Włączyć ją można dzięki aplikacji Mój Orange, podczas wizyty w salonie lub dzwoniąc na infolinię. Odnosząc się do zbytniej euforii wywołanej tematem darmowego roamingu i internetu w krajach UE - Orange będzie stosowało Politykę Uczciwego Korzystania ("FUP" - Fair Use Policy), która ma zapobiegać niewłaściwemu korzystaniu z usług. Zgodnie z regulaminem takie zachowania to:

  • korzystanie z usług roamingowych w celach innych niż okresowe podróże,
  • długi okres nieaktywności danej karty SIM w Polsce użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie w roamingu,
  • korzystanie kolejno z wielu kart SIM przez tego samego Abonenta w ramach roamingu,
  • zorganizowana odsprzedaż kart SIM na rzecz osób niezamieszkujących na terenie Polski

Link do strony z regulaminem

Link do strony NJU

Co sądzicie o takim ruchu Pomarańczowych? Czy pozostałe telekomy zareagują?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Roaming zmienia się z Orange

 0