Robot Cache - konkurent dla Steam pozwalający na odsprzedawanie gier

Robot Cache - konkurent dla Steam pozwalający na odsprzedawanie gier

Większość graczy zna choćby ze słyszenia takie platformy dystrybucji gier jak GOG czy Humble Bundle, jednak od dawna rynek ten jest zdominowany przez platformę Steam. Na scenie pojawia się jednak nowy gracz Robot Cache, który chce przyciągnąć do siebie klientów, wprowadzając spore zmiany modelu sprzedaży i umożliwia odsprzedawanie cyfrowych wersji gier.

Robot Cache powołał do życia Brian Fargo, legendarna postać w świecie gier, założyciel Interplay Productions odpowiedzialnego za Fallout 1 oraz  InXile Entertainment (Wasteland 2). Nowy serwis ma być przyjaźniejszy dla wydawców, deweloperów i samych graczy dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. Pozwoli to na mocną redukcję prowizji od producentów. Standardowo platformy takie pobierają około 30% wartości gry, tutaj ma to być zredukowane do zaledwie 5%. Dodatkowo Robot Cache ma umożliwić odsprzedać cyfrowych wersji gier na PC oraz umożliwiać zarabianie na kopaniu kryptowalut. "Blockchain jest najbardziej bezpieczną technologią jaką znamy, która daje pewność, że nie ma duplikatów i jest to kluczowy element, który pozwala twórcom ufać naszemu serwisowi, który umożliwia odsprzedaż gier" - mówi przedstawiciel Robot Cache.

Robot Cache jest pierwszą platformą sprzedaży gier na PC, która umożliwia odsprzedawanie cyfrowych wersji gier

Niestety dla graczy platforma zabezpiecza się przed odpływem pieniędzy i po odsprzedaży gry, pieniądze będą wypłacane w formie waluty IRON. Jest to kryptowaluta, która ma być walutą sklepową i którą dodatkowo będzie można pozyskiwać zaprzęgając swoje komputery do pracy. Zarobione w ten sposób wirtualne pieniądze, będzie można wydać w sklepie. Wracając jednak do odsprzedaży "używek", to wydawca gry będzie ustalał cenę, za jaką będzie można pozbyć się niechcianej już produkcji. Dodatkowo, to własnie wydawca zgarnie lwią część wynagrodzenia, bo aż 70% tej kwoty. Krótko mówiąc - odsprzedając grę za 100 zł, 70 zł trafia na konto producenta, a pozostałe 30 zł w formie waluty IRON trafi na konto sklepowe gracza. Nie jest to jak widać system idealny, ale pierwszy który umożliwia odsprzedaż gier. Osoby mające w swojej bibliotece Steam dziesiątki gier, które jedynie zapełniają listę, z pewnością mogą zainteresować się przejściem na nową platformę. Robot Cache ma wystartować w drugim kwartale tego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Robot Cache - konkurent dla Steam pozwalający na odsprzedawanie gier

 0