Roccat pokazał nowe myszki dla graczy z sensorem Owl-Eye

Roccat pokazał nowe myszki dla graczy z sensorem Owl-Eye

Na targach CES 2017 w Las Vegas firma Roccat zaprezentowała całą gamę nowych myszek dla graczy. Modele takie, jak Leadr, Kone EMP oraz Kone Pure 2017 będą wyposażone w nowy sensor Owl-Eye (Pixart PMW3361).

Oferta firmy Roccat powiększyła się o trzy nowe myszki. Pierwszą z nich jest Roccat Leadr. To model bezprzewodowy z 14 przyciskami dodatkowymi. Wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh ma wystarczy na około 20 godzin ciągłej pracy. W zestawie znajdzie się także podłączany kabel USB w oplocie o długości 1,8 metra.

Myszka ma 512 KB wbudowanej pamięci oraz układ Cortex-M0, dzięki którym może zapamiętywać ustawienia, w tym marka. Ładowanie odbywa się przy pomocy stacji dokującej, wyposażonej w diody LED. Sam gryzoń również jest podświetlany. Producent obiecuje, że myszka – pomimo tego, że jest bezprzewodowa – nie ma żadnych opóźnień.

Dwie kolejne myszki to Kone EMP oraz Kone Pure 2017. Obie to po prostu odświeżone wersje znanej myszki Roccat Kone. Od poprzedniczki różnią się nieco wyglądem i zastosowanym sensorem Owl-Eye (Pixart PMW3361). Są to standardowe modele przewodowe. EMP powstała z myślą o graczach z większymi dłońmi. Z kolei Pure 2017 przy wadze 88 gramów lepiej sprawdzi się w mniejszych rękach.

Wszystkie trzy myszki zostały wyposażone w nowy sensor optyczny Owl-Eye, znany także jako Pixart PMW3361. Pozwala on na ustawienie maksymalnego DPI na poziomie 12000. Z komputerem komunikuje się z częstotliwością 1000 Hz. Maksymalne przyspieszenie to 50G, a ruch rejestrowany ma być przy prędkości nawet 250 cali na sekundę, czyli około 6,3 metrów na sekundę.

Niestety, ceny nowych myszek nie są jeszcze znane.

Roccat Leadr

Roccat Leadr

Roccat Leadr

Roccat Kone EMP

Roccat Kone EMP

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Roccat pokazał nowe myszki dla graczy z sensorem Owl-Eye

 0