Rocket League 23 września przechodzi na free-to-play

Rocket League 23 września przechodzi na free-to-play

Rocket League nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ swego czasu ta nietypowa gra sportowa, w której zawodnikami są samochody, biła rekordy popularności. Twórcy tego tytułu zapowiedzieli coś, na co wielu graczy czekało od dłuższego czasu - Rocket League w końcu przechodzi na model free-to-play. Można się spodziewać, że tym samym sięgnie po niego nowa grupa odbiorców, która dotychczas nie miała okazji się z nim zapoznać, co powinno nieco ożywić konkurencję. Gra od 23 września stanie się darmowa na wszystkich platformach, a twórcy zyski czerpać będą jedynie z kosmetycznych mikrotransakcji. Takie rozwiązanie od pewnego czasu wydawało się nieuniknione, ponieważ Rocket League praktycznie nie zyskiwało już nowych graczy.

Rocket League w końcu przechodzi na model free-to-play. Gra od 23 września stanie się darmowa na wszystkich platformach.

Gra stanie się darmowa już za tydzień (w przyszłą środę), a w międzyczasie możecie obejrzeć świeży trailer z Rocket League, który zapowiada tytuł w wersji Free-To-Play. Jest to tzw. CGI, co oznacza, że nie jest to materiał, który bazuje na silniku gry, ale nie zmienia to faktu, że jest on dobrą reprezentacją szybkiego tempa rozgrywki i intensywnej rywalizacji, jaką oferuje ta produkcja. Osoby, które jeszcze jakimś cudem nie słyszały o Rocket League, wyobrazić muszą sobie, że to zaciekła wersja piłki nożnej, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, tyle tylko, że zamiast standardowych piłkarzy po boisku poruszają się zwrotne pojazdy przypominające zabawkowe samochody. Trzeba przyznać, że gra wzbudza naprawdę dużo emocji i świetne sprawdza się jako wypełniacz czasu.

Produkcja autorstwa Psyonix swoją premierę miała pięć lat temu i od tego czasu wielokrotnie trafiała do promocji (w tym takich, gdzie oferowana była za darmo), w efekcie czego większość zainteresowanych graczy ma ją już w swojej kolekcji, ale może uda się przyciągnąć nowych? Przejście na model free-to-play zapowiadane było już niecałe dwa miesiące temu, więc nie jest to żadne zaskoczenie. Niestety dla pecetowych graczy, od 23 września Rocket League dostępne będzie w wersji na komputery tylko w jednym sklepie i oczywiście jest to Epic Games Store. Co prawda tytuł ten wciąż oferowany jest na Steam, ale Epic Games wykupiło studio Psyonix w maju 2019 roku, przez co wkrótce dostępny będzie ekskluzywnie na platformie firmy. Gra dostępna jest także na Xbox One, PS4 i Nintendo Switch. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rocket League 23 września przechodzi na free-to-play

 0