Rocket League przechodzi na free-to-play i trafi do Epic Games Store

Rocket League przechodzi na free-to-play i trafi do Epic Games Store

Rocket League to dość nietypowa i ciesząca się sporą popularnością propozycja stanowiąca połączenie gry o piłce nożnej z wyścigami gdzie rolę piłkarzy przejmują małe samochodziki, zaś zadaniem gracza jest kopnięcie ogromnej kuli do bramki lub niedopuszczenie do tego zdarzenia. Produkcja autorstwa Psyonix, która swoją premierę miała pięć lat temu przezcały okres trafiała do licznych promocji, w efekcie większość osób już ją kupiła. Jeśli jednak jeszcze nie posiadacie Rocket League w bibliotece i interesujecie się ewentualnym nabyciem to radzimy wstrzymać się z tym krokiem, ponieważ tytuł przechodzi na model free-to-play opuszczając jednocześnie platformę Steam. Stanie się to jeszcze latem, a gra pojawi się w nowej formie w Epic Games Store. Natomiast posiadacze dotychczasowych kopii w usłudze Valve dostaną bezpłatną aktualizację do edycji Legacy zawierającej wszelkie opublikowane DLC czy inne dodatkowe przedmioty np. złoty Cosmos Boost, koła Dieci-Oro oraz baner Huntress Player.

Rocket League jeszcze latem przejdzie na model free-to-play i opuści Steam na rzecz Epic Games Store.

Oczywiście posiadana przez was kopia nie zniknie z biblioteki Steam, tylko po prostu nie będzie już możliwa do dodania w tym sklepie. Co ważne zmiany w związku z przejściem na free-to-play czekają również w zakresie organizowanych turniejów, aczkolwiek na szczegóły musimy poczekać. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Sony zezwoliło na udostępnienie funkcji cross-play, dzięki czemu posiadacze konsoli PlayStation 4 mogą grać w Rocket League z właścicielami innych platform sprzętowych. Przeniesienie gry na Epic Games Store nie jest zaskoczeniem tylko raczej dość logicznym krokiem, ponieważ autorzy Fortnite wykupili deweloperów odpowiedzialnych za projekt i chociaż w tamtym momencie dla graczy nie miało to najmniejszego wpływu tak teraz widać, iż Epic niekoniecznie jest po drodze z Valve i zwyczajnie nie chce by Rocket League był dalej oferowany na Steam. Z kolei samo przejście na darmowy model dystrybucji to spory plus, gdyż z tytułem zapoznają się osoby wcześniej niemający tej szansy co pozwoli zwiększyć bazę użytkowników.

Warto wspomnieć, że twórcy zakończyli oficjalne wsparcie dla Rocket League w wersjach na macOS oraz Linuxa co było przynajmniej formalnie spowodowane kwestiami technicznymi, chociaż zapewne uznano, iż dalszy rozwój wydań niecieszących się ogromnym zainteresowaniem nie ma po prostu sensu. Mimo tego zaraz po ogłoszeniu decyzji na Reddicie nie zabrało skarg ze strony użytkowników posiadających produkcję na przytoczonych systemach operacyjnych. W związku z tym ekipa powiedziała, że w takowym przypadku istnieje opcja zwrotu środków, za które kupiono grę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rocket League przechodzi na free-to-play i trafi do Epic Games Store

 0