Rocket League trafi do Epic Games Store. Firma kupiła twórców gry

Rocket League trafi do Epic Games Store. Firma kupiła twórców gry

Epic Games Store kontynuuje politykę nabywania kolejnych gier. Platforma potwierdziła, że w ramach umowy z Psyonix dostępnego w sprzedaży od blisko czterech lat Rocket League kupimy w autorskim sklepie twórców Fortnite. Wynika to z faktu, iż Epic wchłonął deweloperów popularnej i dość nietypowej produkcji piłkarskiej. W wyniku tej transakcji Psyonix będzie miał większe niż dotychczas możliwości umożliwiające mu m.in. wsparcie ligi e-sportowej Rocket League. Tytuł trafi do oferty Epic Games Store do końca 2019 roku. Kluczowe pytanie brzmi co dalej z wersją wciąż dostępną na konkurencyjnym Steam? Początkowo pojawiła się informacja jakoby Valve straciło również i tę grę, aczkolwiek aktualnie należy ją traktować jako czystą interpretację Epic, a nie oficjalne stanowisko Psyonix.

Epic Games Store potwierdził kupno Psyonix, a także dostępność Rocket League w ich sklepie jeszcze w 2019 roku.

„Rocket League do końca 2019 roku trafi na platformę Epic Games Store. W międzyczasie produkt będzie wciąż dostępny do kupienia na Steam” - głosi oświadczenie Epic. Jednak bez względu na to czy Rocket League w przyszłości pozostanie na Steam to nadal otrzyma wsparcie dla użytkowników, którzy już posiadają go w swojej bibliotece. Warunki podpisanej umowy w tym kwota transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości. „Ściśle współpracujemy z Epic od czasów powstania Unreal Tournament. Przetrwaliśmy cały ten czas jako partnerzy. Natomiast istnieje wiele sposobów łączenia sił” - stwierdził w komunikacie założyciel oraz dyrektor studia Psyonix Dave Hagewood. Z pewnością decyzja o sprzedaży nie przypadła do gustu społeczności.

Fani tradycyjnie postanowili wylać swe frustracje na Steam. Masowo opublikowali więc krytyczne recenzje Rocket League wyrażając tym swoje niezadowolenie. Ogółem do niedawna sporą część opinii system określał jako mieszane z kolei tylko 52% z nich było w pełni pozytywnych. Mimo wszystko Valve za sprawą wprowadzonych zmian powinno bez trudu uporać się z tego rodzaju ocenami. Przypomnijmy, iż takie recenzje nie są w ogóle brane pod uwagę do ogólnej noty danego produktu. Identyczna sytuacja spotkała niedawno tytuły z serii Borderlands, aczkolwiek dzięki usprawnionemu systemowi opanowano sytuację.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rocket League trafi do Epic Games Store. Firma kupiła twórców gry

 0