Rockstar Games cenzuruje na YouTubie pytania o GTA 6?

Rockstar Games cenzuruje na YouTubie pytania o GTA 6?

Temat GTA 6 jest, powiedziałbym, że dość specyficzny. Jest tak z kilku powodów. Po pierwsze, od premiery Grand Theft Auto V minęło już ponad 7 lat. Wydawałoby się, że w tym czasie Rockstar Games przygotuje kolejną odsłonę, tym bardziej że piątka okazała się ogromnym sukcesem zarówno pod względem ocen i zadowolenia graczy, jak i finansowym (a może właśnie to stanęło na przeszkodzie?). Po drugie, o GTA 6 pojawiło się całe mnóstwo plotek i przecieków, które dotyczyły zarówno fabuły, nowych możliwości, czy nawet map oraz miast. Wielokrotnie z różnych źródeł słyszeliśmy, że już za chwilę Rockstar Games i Take-Two Interactive oficjalnie zaprezentują nową grę, a nawet ogłoszą datę premiery. Niestety, póki co nic takiego nie nastąpiło. Zamiast tego zaprezentowano kolejną wersję GTA V, tym razem na konsole nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Nic dziwnego, że gracze coraz częściej pytają o szóstkę, ale te pytania najwyraźniej są cenzurowane na YouTubie.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że w komentarzach pod filmami Rockstar Games na YouTubie nie ma żadnych pytań o GTA 6.

GTA 6 - komentarz na YouTube

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie TypicalPoetry22 zauważył, że pod filmami Rockstar Games na YouTubie w ogóle nie padają pytania o GTA 6. Trochę go to zdziwiło, ale wtedy nic jeszcze nie podejrzewał. Dopiero po napisaniu własnego komentarza z pytaniem o premierę szóstki przekonał się, że temat ten prawdopodobnie jest cenzurowany. Dlaczego? Ponieważ w trybie incognito jego komentarz nie był w ogóle widoczny. To tak zwany shadowban, czyli sytuacja, w której my swój komentarz widzimy, ale inni użytkownicy już nie. Prawdopodobnie nie został on usunięty ręcznie. Możemy domniemywać, że wyrażenie "GTA 6" zostało umieszczone na czarnej liście i zawierające je komentarze są automatycznie banowane. Najwyraźniej w Rockstar Games mają dosyć pytań o tę grę.

Z jednej strony nie dziwię się pytaniom o GTA 6. Przecież piątka wyszła 7 lat temu i to jeszcze na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Wydanie gry na PlayStation 4 i Xbox One nie dziwi, bo przecież premierę miała niemal na zbiegu obu generacji. Jednak 7 lat później Rockstar Games i Take-Two Interactive nadal wciskają nam ten sam tytuł na PlayStation 5 i Xbox Series X. To już chyba lekka przesada. Może i tryb sieciowy cieszy się ogromną popularnością i przynosi obu firmom mnóstwo zysków, ale wszyscy gracze z pewnością oczekują już szóstki. Plotki na pewno mocno pobudziły wymagania i oczekiwania wszystkich miłośników serii i sam jestem jedną z osób, która już nie może się doczekać choćby najmniejszej zapowiedzi, trailera czy nawet teasera. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, że w Rockstar mają ich już dosyć...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games cenzuruje na YouTubie pytania o GTA 6?

 0