Rockstar Games kupiło twórców Crackdown 2

Rockstar Games kupiło twórców Crackdown 2

Take-Two Interactive, firma marka Rockstar Games, oficjalnie poinformowała o nabyciu nowego studia - Ruffian Games, twórców między innymi Crackdown 2 oraz Crackdown 3, które były publikowane przez Microsoft. Z nieoficjalnych informacji wynika, że studio już przez ostatnie kilka lat pracowało nad tajnym projektem dla Rockstar, ale szczegóły nie są znane. Biorąc pod uwagę ich historię i stworzenie np. remastera Halo: The Master Chief Collection, można spekulować, że w tym przypadku również może chodzić o odnowienie jakiejś gry z portfolio Take-Two oraz Rockstar. Możliwości jest co najmniej kilka z Red Dead Redemption oraz The Bully na czele, które mogłyby trafić na konsole nowej generacji, a w przypadku gry westernowej także na PC.

Take-Two, firma matka Rockstar Games, kupiła Ruffian Studio, twórców między innymi Crackdown 2.

Ruffian Games

Na ten moment nie znamy dokładnych planów Rockstar Games. Na pewno studio pracuje nad nową wersją Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji, która została oficjalnie zapowiedziana. Być może to samo czeka z czasem Red Dead Redemption 2, które okazało się wielkim hitem, a przecież wyszło jeszcze na obecną generację, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One. Prawdopodobnie trwają też prace nad Grand Theft Auto 6, na temat którego pojawiało się mnóstwo plotek, ale póki co nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Jednak od premiery poprzedniej części minęło już 7 lat i chociaż nadal przynosi ona ogromne zyski, to w którymś momencie konieczne będzie wydane kolejnej odsłony. Prace prawdopodobnie spowolniła pandemia koronawirusa, która panuje na całym świecie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że po przejęciu Ruffian Games zmienia nazwę. Od teraz twórcy Crackdown 2 nazywają się Rockstar Dundee i są już 10 kolejnym studiem, należącym do Take-Two Interactive. Jeden z najbardziej znanych twórców gier na świecie ma swoje placówki między innymi w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Wielkiej Brytanii czy też Kanadzie. Miejmy nadzieję, że któreś z nich pracują nad całkowicie nowymi grami, w tym właśnie GTA 6 oraz The Bully 2, o których plotki krążą od wielu miesięcy. W końcu ile można bazować na tej samej grze, nawet jeśli cieszy się dużą popularnością. Gracze już powoli zaczynają narzekać i jednocześnie śmiać się z kolejnych wersji GTA V.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games kupiło twórców Crackdown 2

 0