Rockstar Games może szykować kolejny remaster po GTA The Trilogy Definitive Edition

Rockstar Games może szykować kolejny remaster po GTA The Trilogy Definitive Edition

GTA Trilogy - Definitive Edition zadebiutuje 11 listopada, tymczasem remastery zbierają różne opinie jeszcze przed premierą. Część graczy twierdzi, że Rockstar Games wprowadził za mało poprawek jak na tak stare produkcje. Odbiór i ewentualny sukces może nie mieć wpływu na plany studia, które ponoć pracuje nad odświeżeniem Grand Theft Auto 4.

Jak podaje leaker RalphsValve, który notabene odpowiada za niedawne przecieki dotyczące Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022), Rockstar Games nie zamierza spoczywać na laurach po udostępnieniu GTA Trilogy - Definitive Edition. Zespół solidnie usiądzie do następnego remastera, którym tym razem będzie jedna z najlepiej ocenianych odsłon popularnej serii, Grand Theft Auto 4. GTA 4 Remastered miałby trafić do sprzedaży w bliżej nieokreślonym 2023 roku na PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Tak jak w przypadku GTA Trilogy - Definitive Edition dostaniemy solidny pakiet składający się z podstawowego Grand Theft Auto 4, a także dwóch fabularnych DLC wchodzących w skład Episodes From Liberty City (The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony). Do tego odświeżona edycja będzie zawierała wszystkie aktualizacje.

Rockstar Games ma pracować nad remasterem Grand Theft Auto 4.

GTA 4 posiadał pierwszy w serii multiplayer, który już od dawna pozostaje martwy i najwyraźniej Rockstar nie zamierza go wskrzeszać w remasterze, co oznacza, iż zagramy wyłącznie w kampanię fabularną. Taki stan rzeczy akurat nie dziwi, ponieważ deweloperzy mają ogromnie popularne GTA Online. Nie wiemy nic o zmianach, jakie miałby zawierać remaster czwórki, aczkolwiek prawdopodobnie tak jak w przypadku GTA Trilogy - Definitive Edition otrzymamy pewne wizualne usprawnienia czy dostosowanie całości do współczesnych standardów, ale bez szału na miarę remakeu. Zważywszy, iż GTA 4 jest młodsze od wcześniejszych epizodów i nie zestarzało się tak bardzo. Do tych rewelacji obecnie musimy jednak podchodzić z dystansem, licząc na ewentualną zapowiedź.

Rockstar Games rozwija ponadto Grand Theft Auto 6, które pozostaje melodią przyszłości niż projektem zaprezentowanym w najbliższym czasie. Chris z Rockstar Mag podał, że od 2019 roku wielokrotnie dokonywano zmian w fabule i innych elementach GTA 6 w konsekwencji ma to być najbardziej chaotyczny projekt w historii studia. Ekipa ma też rozwijać remaster Red Dead Redemption, który może trafić nie tylko na konsole nowej generacji, ale również komputery. Jeżeli chociaż część tych informacji okaże się prawdą, to przed fanami gier Rockstar Games zapowiada się interesująca przyszłość.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games może szykować kolejny remaster po GTA The Trilogy Definitive Edition

 0