Rockstar Games może pracować na portem GTA 5 na Nintendo Switch

Rockstar Games może pracować na portem GTA 5 na Nintendo Switch

Wyciek kodu źródłowego Grand Theft Auto 5 dostarcza sporo ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. że Rockstar Games planował aż 8 DCL fabularnych do gry, a teraz, iż może przygotowywać lub działał nad wersją na Nintendo Switch.

GTA 5 ma na koncie dekadę i w tym czasie zdążyła zadebiutować na PS3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One, PC, PS5 i Xbox Series X/S. Co ciekawe produkcji nie znajdziemy na Nintendo Switch, aczkolwiek ostatni wyciek danych wskazuje, że Rockstar Games może pracować nad takim portem. Jak donosi użytkownik X/Twittera @Budzcario, kod źródłowy obejmuje obsługę platformy Nintendo Switch, co sugeruje, że stosowna wersja może być w przygotowaniu. Wydanie GTA 5 na Nintendo Switch nie stanowiłoby zaskoczenia z kilku powodów.

Podobno Rockstar Games przygotowuje port GTA 5 na Nintendo Switch.

Po pierwsze Rockstar Games wydał już swoje gry na tę konsolę i są to: Red Dead Redemption i Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, więc port Grand Theft Auto V z pewnością nie byłby zaskoczeniem, biorąc pod uwagę gra pierwotnie wydana na PlayStation 3 i Xbox 360. Nie jest to zaawansowana technologicznie produkcja jak na dzisiejsze standardy i przeniesienie jej nawet na tak starszy już sprzęt odstający od obecnej generacji jakim jest Switch nie stanowiłoby dla deweloperów wyzwania.

Wbrew pozorom kiedyś CD Projekt RED zdołał stworzyć port Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo, choć okupiono to mocnymi kompromisami wizualnymi. Tak samo jak z Hogwarts Legacy, który błyszy na PS5, Xbox Series X/S oraz PC, ale odstaje na Nintendo Switch. Do tej plotki trzeba podchodzić z dystansem, bo tak naprawdę nie wiemy czy Rockstar Games nie wycofał się z planów stworzenia GTA 5 na Nintendo Switch.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar Games może pracować na portem GTA 5 na Nintendo Switch

 0