Rockstar nie wyklucza obecności Battle Royale w Red Dead Redemption 2

Rockstar nie wyklucza obecności Battle Royale w Red Dead Redemption 2

Twórcy Red Dead Redemption 2 nie wykluczyli możliwości pojawienia się bijącego rekordy popularności trybu, aczkolwiek woleliby pójść własną drogą niż kopiować rozwiązania pozostałych deweloperów.

Battle Royale jest obecnie dostępny w praktycznie większości gier nastawionych na rozgrywkę online, a na implementację tego rozwiązania decydują się twórcy produkcji, których byśmy o to nie podejrzewali. Kolejnym tego typu przykładem może być wyczekiwany Red Dead Redemption 2. Rockstar nie od dziś zaznacza, że dla niego liczy się dostarczenie jak najlepszego jakościowo tytułu, co oznacza brak obecności wszelkiej maści loot boxów. W rozmowie z Game Daily, prezes Take-Two, Strauss Zelnick stwierdził, że choć nie wykluczają opcji dodania Battle Royale i jest na to realna szansa, tak nie stanowi dla nich priorytetu. Dodatkowo nawet jeżeli się pojawi, to nie chcą w żaden sposób doganiać panującego trendu, by stać się kalką Fortnite. 

Rockstar nie wyklucza dodania trybu Battle Royale do Red Dead Redemption 2, ale nie zamierzają w pełni inspirować się Fortnite.

Mimo wszystko nie oznacza to, że Rockstar nie ma prawa inspirować się drobnymi rozwiązaniami z produkcji Epic Games, co zaznaczył także sam Zelnick. Jeżeli jednak ograniczyliby się do kopiowania całości ich gra miałaby spory problem. Autorzy muszą więc zaproponować ciut więcej niż utarty schemat. Warto podkreślić, iż Red Dead Redemption 2 będzie nastawiony bardziej na rozgrywkę dla pojedynczego gracza aniżeli wielkie bitwy w multiplayerze. Ojcowie Grand Theft Auto stoją bowiem na stanowisku jakoby fabuła w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu miała kolosalne znaczenie. Premierę produkcji w wydaniu na konsole PlayStation 4 i Xbox One zaplanowano na 26 października. O wersji PC nic obecnie nie wiadomo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar nie wyklucza obecności Battle Royale w Red Dead Redemption 2

 0