Rockstar przywróci możliwość modowania GTA 5?

Rockstar przywróci możliwość modowania GTA 5?

Deweloperzy serii GTA ze studia Rockstar właśnie dali sygnał, że nie do końca aprobują działania swoich wydawców, Take-Two, w kwestii podejścia do modów.

W bazie danych wsparcia technicznego pojawił się właśnie wpis Rockstar, w którym jednoznacznie studio wyraziło swoje wsparcie dla modderów i uznanie dla ich pasji. Ponadto z komunikatu wynika, że pracownikom R* udało się wyperswadować firmie Take-Two, aby nie podejmowała żadnych prawnych kroków przeciwko twórcom modyfikacji do GTA 5, jak i również innych gier Rockstar wydanych na PC. Komunikat zdaje się być odpowiedzią na ogromną falę negatywności z jaką spotkała się decyzja o zablokowaniu modów do GTA IV, GTA V oraz Max Payne 3 stworzonych narzędziem OpenIV. Firma Rockstar tłumaczyła podjęte kroki tym, że według Take-Two projekt OpenIV umożliwia tworzenie hacków, które dają nieuczciwą przewagę w GTA Online, a tym samym rujnują doznania wszystkim.

Ludzka fantazja i kreatywność nie zna granic i dzięki modom w GTA V można było nawet ujrzeć zawartość z Gwiezdnych Wojen

Po usunięciu możliwości modowania, użytkownicy Steam wzięli odwet za działania Take-Two i dokonali czegoś w rodzaju internetowego bojkotu konsumenckiego, zmieniając swoje opinie na temat GTA 5 do tego stopnia, że w podsumowaniu produktu na platformie Valve w recenzji użytkowników widniał status "przeważająco negatywne". Deweloperzy wraz z Take-Two stworzyli nowy statut dotyczący modów, w którego świetle będą dozwolone, lecz mają nie ingerować w rozgrywkę multiplayer, ani nie używać składników z innych własności intelektualnych Rockstar. Firma skontaktowała się także z twórcą OpenIV, Jurim Kriworuczką, aby rozwiązać konflikt.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar przywróci możliwość modowania GTA 5?

 0