Rockstar wkrótce zamknie serwery GTA Online na PS3 i Xbox 360

Rockstar wkrótce zamknie serwery GTA Online na PS3 i Xbox 360

Wciąż siejecie spustoszenie na ulicach Los Santos ze swoimi znajomymi na PlayStation 3 i Xbox 360? W takim razie nie mamy dla Was najlepszych wieści, gdyż Rockstar Games potwierdziło, że 16 grudnia wyłączy serwery Grand Theft Auto Online dla tych przestarzałych już konsol, uśmiercając tryb wieloosobowy na tych platformach, a także śledzenie statystyk witryny za pośrednictwem Rockstar Games Social Club. Ten ruch nie wpływa na jednoosobową rozgrywkę w Grand Theft Auto V. Być może decyzja ta zmotywuje cześć graczy do przesiadki chociaż o jedną generację do przodu, ponieważ przeskok na next-geny w chwili obecnej jest mocno utrudniony ze względu na braki sprzętu na półkach sklepowych.

Rockstar Games potwierdziło, że 16 grudnia wyłączy serwery Grand Theft Auto Online na PlayStation 3 i Xbox 360.

Ogromne zainteresowanie GTA Online. Pomógł najnowszy dodatek z kasynem

Nadal będzie można kupować karty Shark w wersji na PS3 i Xbox 360 do GTA Online do 15 września. Nie będziecie jednak w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy ani przenieść swojej cyfrowej waluty lub wirtualnych przedmiotów na inną platformę. Gracze GTA Online na PS3 i Xbox 360 nie mogą już przenosić danych postaci ani postępów na inną platformę. Kiedy pojawiły się wersje Grand Theft Auto V na PS4 i Xbox One, gracze początkowo mogli przenieść swoje postępy w GTA Online na nowsze konsole. Rockstar zakończył wsparcie dla tych transferów w 2017 roku i w obecnej sytuacji zapewne wiele osób ucieszyłoby się, gdyby producent przywrócił tę opcję. 

 

Wydawca twierdzi, że „będzie dalej rozwijać aktualizacje i wsparcie” dla wersji GTA Online na PS4, Xbox One i PC. W listopadzie wyda wersje GTA V i GTA Online zoptymalizowane pod kątem PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Posiadacze PS5 otrzymają darmowy dostęp do GTA Online przez trzy miesiące. Nie jest jeszcze jasne, czy właściciele PS4 i Xbox One będą mogli przenieść dane GTA Online do nadchodzących wersji. Rockstar 16 września wyłączy również funkcje sieciowe dla innych gier na PS3 i Xbox 360. Po tej dacie gra wieloosobowa, rankingi i śledzenie statystyk na stronie nie będą już dostępne na tych konsolach w Max Payne 3. Wersje L.A. Noire na PS3 i Xbox 360 również utracą śledzenie statystyk. Poza tym nie ma to wpływu na rozgrywkę singleplayer w obu grach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rockstar wkrótce zamknie serwery GTA Online na PS3 i Xbox 360

 0