Rodzice wynajmują dla dzieci trenerów Fortnite. Ile płacą za godzinę nauki?

Rodzice wynajmują dla dzieci trenerów Fortnite. Ile płacą za godzinę nauki?

Jeszcze kilka lat temu taka informacja mogłaby być dość zaskakująca, jednakże w obecnym świecie istnienie trenerów, którzy za pieniądze uczą dzieci jak grać w popularne produkcje, chyba nikogo już nie dziwi. Fortnite, to produkcja z gatunku battle royale, która stała się jedną z największych gier wszech czasów i jest również ważnym elementem społecznościowym w szkołach na całym świecie. Do tego wszystkiego należy teraz doliczyć raport opublikowany na łamach Wall Street Journal, z którego wynika, że rodzice młodocianych graczy płacą "nauczycielom" za trenowanie ich dzieci i szkolenie w wygrywaniu w Fortnite. W USA są rodzicie, którzy płacą takiemu trenerowi nawet 20 dolarów za godzinę nauki jej 10-letniego syna. Kobieta wyjaśnia, że rówieśnicy wywołują ogromną presję na jej synu.

Rodzice uważają, że wynajmowanie trenera Fortnite dla dzieci, nie różni się od szukania pomocy u ekspertów w nauczaniu gry w koszykówkę, albo szachy.

"Istnieje nacisk na dzieci i nie chodzi tu tylko o samo granie, ale o bycie naprawdę dobrym w tym co się robi" - podkreśla jedna z matek graczy - "Możecie wyobrazić sobie jak to wygląda u niego w szkole". Syn kobiety dodaje, że prawdopodobnie zostanie teraz posądzony o oszukiwanie i nie jest to wcale wykluczone, patrząc jaką logiką kierują się niekiedy współcześni 10-latkowie. Inna matka żyjąca w Teksasie płaci również około 20 dolarów za godzinny trening dla swojego syna. W tym przypadku jednak przybiera to formę inwestycji w syna. Kobieta ma nadzieję, że syn znajdzie sponsorów, albo wygra profesjonalny turniej w przyszłości. Dzieciak ma opłacone 6 godzin w miesiącu i twierdzi, że daje to pozytywne efekty. Do tej pory osiągał nieregularnie zwycięstwa, by teraz wygrywać 10 do 20 rozgrywek dziennie. 

Jeśli uważacie, że tylko dzieci w wieku szkolnym uczestniczą w takich treningach, to jesteście w błędzie. W Kalifornii ojciec dwóch graczy pobiera nauki gry w Fortnite, by móc uczestniczyć w rozgrywkach ze swoimi dwoma synami. Kolejny ojciec gracza uzależnił się od gry, gdy wykupił swojemu synowi lekcje w prezencie urodzinowym. Mężczyzna ten w wywiadzie powiedział, że w ciągu zaledwie jednego tygodnia udało mu się odnieść zwycięstwo. "Inny ojciec, z którym akurat grałem pogratulował mi i udało mi się zyskać uznanie w oczach syna i jego przyjaciół" - dodaje mężczyzna. Fortnite to gra, która w krótkim czasie odniosła niebywały sukces. Tylko w wersji mobilnej tytuł ten generuje 2 miliony dolarów dziennego dochodu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rodzice wynajmują dla dzieci trenerów Fortnite. Ile płacą za godzinę nauki?

 0